اخبار مرتبط

مهدی حسامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این عکس ها مربوط به مصاحبه رزمندگان با کارشناسان مرکز اسناد آستان قدس رضوی و خاطرات آنها می باشد.
وی اظهار کرد: عکس های مزبور برای حفظ و ماندگاری بیشتر به صورت دیجیتال درآمده و در قالب فایل دیجیتالی در اختیار پژوهشگران قرار می گیرد.
وی گفت: قدیمی ترین این عکس ها مربوط به آغاز جنگ تحمیلی و موضوع عکس ها شامل مناطق جنگی، اعزام و بدرقه رزمندگان توسط مردم، تجهیزات جنگی، عکس های یادگاری رزمندگان، زیارت حرم مطهر رضوی توسط رزمندگان، فعالیت زنان در پشت جبهه، برگزاری مراسم مذهبی، تشییع پیکر شهدا، آموزش های نظامی، فعالیت اقشار مختلف در جبهه و استقبال از آزادگان است.
حسامی افزود: در بین عکس های مزبور، سه قطعه عکس مربوط به عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال 1391 است که نشانگر شادی و بخشهایی از نبرد رزمندگان برای آزاد سازی این شهر می باشد.
وی اظهار کرد: بیش از 170 برگ سند و فایل دیجیتالی مربوط به وصیت های نامه های شهدا، مشارکت و کمک های مالی آستان قدس رضوی در دوران دفاع مقدس و بازسازی منطقه هویزه نیز در مخزن اسناد آستان قدس رضوی نگهداری می شود.
بیش از سه میلیون و 200 هزار برگ سند تاریخی به صورت دیجیتال در مرکز اسناد آستان قدس رضوی نگهداری می شود که حدود 100 هزار فقره از این تعداد عکس می باشد.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.