اخبار مرتبط

علی باخرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با غیرواقعی دانستن مطالب برخی رسانه ها مبنی بر افزایش هشت درصدی نرخ زولبیا و بامیه افزود: پیشتر بررسی قیمت زولبیا و بامیه توسط اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان مشهد مطرح بود اما تاکنون هیچ نرخ جدید از سوی این اتحادیه اعلام نشده است.
وی اظهار کرد: تا زمانی که کمیسیون نظارت بر بازار قیمت جدید برای زولبیا و بامیه تعیین نکند، این نوع شیرینی در ماه رمضان به قیمت هر کیلو 75 هزار ریال برای نوع درجه 2و 85 هزار ریال برای نوع درجه یک و 95 هزار ریال برای نوع ممتاز عرضه می گردد.
وی گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان طرح ویژه نظارت بر بازار در استان اجرا می شود.
باخرد افزود: هدف اجرای این طرح، حفاظت از حقوق مصرف کنندگان، تامین و توزیع بهنگام کالاهای پرمصرف، شتاب بخشیدن به دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی و خدماتی می باشد.
وی اظهار کرد: اقلامی که در این طرح به صورت ویژه تحت نظارت قرار می گیرند شامل خرما، برنج، قند و شکر، شیرینی ‌های پرمصرف، اقلام لبنی و پروتئینی است.
وی گفت: بازرسان طرح ویژه نظارتی ماه رمضان بر رعایت نرخ‌ های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمام کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا نظارت دارند و همه صنوف ملزم به رعایت این موارد می باشند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی صنوف، شکایات خود را از طریق شماره تلفن 124 یا سامانه پیامکی 30008124 برای رسیدگی اعلام کنند.
هم اکنون 165 هزار و 807 واحد صنفی دارای پروانه کسب در بخش های تولیدی، توزیعی، خدماتی و فنی در خراسان رضوی فعالیت دارند.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.