اخبار مرتبط

حجت الاسلام کاظم لطفیان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 2 هزار و 600 نفر از اعضای موسسه های قرآنی و خانه های قرآن استان در این طرح که به حفظ آیات و مفاهیم دو سوره ملک و واقعه اختصاص دارد، شرکت می می کنند.
وی اجرای طرح 'با قرآن در رمضان' در کنار جلسات جزءخوانی قرآن کریم توسط مبلغین مذهبی، محافل انس با قرآن کریم، برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت خدیجه (س)، برگزاری مراسم شب قدر و نمایشگاه قرآن و عترت را از دیگر برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی در ماه رمضان برشمرد.
وی اعزام مبلغان را از دیگر برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی درماه مبارک رمضان انست و گفت: خراسان رضوی رکوردار استقرار روحانی در نقاط محروم کشور است و یک پنجم ظرفیت استقرار روحانی در کشور را دارد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در ماه مبارک رمضان امسال 2 هزار و 500 مبلغ مرد و زن به نقاط روستایی و محروم استان و 150 مبلغ نیز به استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اعزام می شوند.
وی ادامه داد: 2 هزار و 800 روستای بالای 100 خانوار در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد هنوز موفق نشدیم به 200 روستا روحانی مستقر اعزام کنیم.
وی با اشاره به طرح 'شورای فرهنگی روستا' افزود: با اجرای این طرح پنج گروه شامل روحانی مستقر، شورای اسلامی، معتمد، دهیار و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شورای فرهنگی روستا را تشکیل می دهند تا از این طریق راه حلی مناسب برای حل مشکلات فرهنگی یافته و نظام شورایی در فرهنگ روستا نهادینه شود.
حجت الاسلام لطفیان افزود: با برگزاری این برنامه ها و تاکید رهبر معظم انقلاب به گسترش یادگیری قرآن کریم در کشور، سواد قرآنی مردم افزایش یافته و نوبت به ترویج درک مفاهیم قرآن در بین مردم رسیده است.
وی بیان کرد: به منظور تبیین مفاهیم قرآنی در بین مردم اداره کل تبلیغات اسلامی در یک طرح ابتکاری اقدام به راه اندازی حلقه های کوچک تبیین و تفسیر قرآن کریم کرده و در ماه مبارک رمضان نیز این حلقه ها تبدیل به پایگاه های تفسیر سوره الحدید در سطوح مختلف توسط مبلغین مذهبی می شود.
وی اظهار کرد: در این راستا مفسران بزرگ قرآن کریم از حوزه علمیه قم در ماه مبارک رمضان به استان های مختلف کشور اعزام می شوند که در رمضان امسال به دلیل شرایط ویژه مذهبی خراسان رضوی دو مفسر بزرگ از قم در شهرستان های سبزوار و مشهد حضور می یابند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ائمه جمعه و جماعات در هر شهرستان یک کرسی تفسیر قرآن در مساجد و سایر محل های استقرار خود در طول ماه مبارک رمضان خواهند داشت.
وی افزود: این اداره کل آمادگی دارد تا نسبت به اعزام مفسر به جلسات خانگی قرآن کریم که به صورت گسترده در ایام ماه مبارک رمضان در خراسان رضوی برگزار می شود،‌نیز اقدام کند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با ماه مبارک رمضان همزمان شده لذا امسال اعزام افراد به تهران را نخواهیم داشت و در مقابل روحانیون مبلغ باید در کنار برنامه های خود در زمان سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مراسم ویژه برای این روز برگزار کنند.
حجت الاسلام لطفیان از پهن کردن سفره های افطاری تجملاتی در ماه رمضان به عنوان یک نوپدیده اجتماعی ذکر و تاکید کرد: رسانه ها باید در این قضیه ورود پیدا کرده و مردم را نسبت به گستردن سفره های فاطمی و علوی ترغیب کنند.
وی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی آماده همکاری با همه خیرانی است که درصدد هستند در ایام ماه مبارک رمضان سفره افطاری ویژه نیازمندان پهن کنند.
6012/7489 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده : علی حیدر شاه حسینی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.