اخبار مرتبط

حسین شرافتی راد روز سه شنبه در نشست توجیهی فعالان فضای مجازی با رویکرد انتخابات در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان افزود: افشای شایعات بی اساس و مسموم دشمنان وظیفه رسانه ها و فعالان فضای مجازی است.
وی بر ایجاد وحدت و همدلی در انتخابات از سوی رسانه ها تاکید و اظهار کرد:رسانه ها و اهل قلم به مردم کمک می کنند تا انتخاب درستی را رقم بزنند و نقش تعیین کننده ای داشته باشند.
وی حضور حداکثری مردم در انتخابات را مهم توصیف کرد و ادامه داد: حضور مردم در پای صندوق های رای معادلات اجتماعی، سیاسی و امنیتی را رقم خواهد زد و ملت ایران اسلامی همچون همیشه صلابت و اقتدار کشور را به رخ جهانیان می کشند.
وی اضافه کرد: مشارکت گسترده مردم ، برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و شفاف و توجه به منویات مقام معظم رهبری در این برهه حساس ضروری است.
وی با بیان اینکه برگزاری انتخاباتی سالم زمینه ناامیدی دشمنان را فراهم می کند،‌ گفت:دشمنان ایران اسلامی همواره به دنبال کمرنگ کردن حضور ملت ایران اسلامی در عرصه های مختلف بوده اند،بنابراین همه ما وظیفه داریم انتخابات پیش رو را نیز همچون دوره های گذشته بدون حاشیه برگزار کنیم.
فرماندار تایباد گفت:حفاظت از آرمان های امام ( ره ) و مقام معظم رهبری نقش بسزایی در پیشبرد اهداف ایران اسلامی دارد و ملت ایران در همه عرصه ها پایبندی خود را به نظام و آرمان های آن نشان داده اند.

* چهار اصل مهم در انتخابات
دادستان عمومی و انقلاب تایباد نیز گفت: رعایت قانون، برقراری امنیت، سالم برگزار کردن انتخابات و مشارکت حداکثری چهار اصلی است که در انتخابات حائز اهمیت است.
سید سلمان جلیلیان افزود:اخلاق دینی ایجاب می کند تا ویژگی های خود را مطرح کنیم نه اینکه با دروغ و افترا همدیگر را تخریب کنیم،این در حالی است که تخریب و تهمت زدن و حاشیه درست کردن بدون شک فضای برگزاری انتخابات را نا امن می کند.
وی اظهار کرد:احترام به اخلاق حرفه ای توسط نامزدها و دیگر افراد نشانه های احترام به قانون و رشد یافتگی اخلاق اسلامی و اجتماعی افراد و گروه های مختلف جامعه است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر تمامی فضاهای مجازی و گروه های محتلف رسانه ای در سطح شهرستان کنترل می شود و با هرگونه نشر اخبار که منجر به ناامن کردن فضای انتخاباتی شود، برخورد خواهد شد.
وی گفت:کاربران فضاهای مجازی و خبرنگاران باید در زمینه برگزاری انتخابات از هرگونه حاشیه به دور باشند و مردم را برای حضور باشکوه در این رویداد تاریخی دعوت کنند.
در حال حاضر بیش از 70هزار نفر واجد الشرایط رای دادن در شهرستان تایباد هستند که از این تعداد چهار هزار و 500 نفر رای اولی هستند.
در این شهرستان مرزی 60 شعبه اخذ رای ثابت و سیار پیش بینی شده و بیش از هزار و 500 نفر کار برگزاری انتخابات در سطح این شهرستان را بر عهده دارند..
در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان تایباد 137نفر انتخاب می شوند که از این تعداد 78نفر در بخش مرکزی،42نفر در بخش میان ولایت و 17نفر در سه شهر تایباد،کاریز و مشهد ریزه هستند.
شهرستان تایباد متشکل از دو بخش مرکزی و میان ولایت با 35 روستا در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
6012/7494 خبرنگار: علی اصلاحی نصرآبادی**‌انتشار دهنده:علی حیدر شاه حسینی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.