اخبار مرتبط

سرهنگ قاسم سبزعلی روز سه شنبه در همایش مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه و روسای حراست و فرماندهان یگان حفاظت ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در مشهد افزود: طی چند سال اخیر اقدامات گسترده ای برای رفع تصرف از اراضی ملی انجام شده و پنج هزار و 200 میلیارد ریال اراضی ملی به دولت برگشته است.
وی اظهار کرد: طی دو ، سه سال اخیر با پشتیبانی و حمایت دولت یک هزار میلیارد ریال تجهیزات مورد نیاز یگان حفاظت از جمله 230 دستگاه خودرو، تجهیزات انفرادی و اطفای حریق خریداری و در اختیار استان ها قرار گرفته است.
وی گفت: به منظور حفاظت مطلوب از جنگل ها و مراتع، پارسال طی تفاهم نامه چهارجانبه با وزارتخانه های جهاد کشاورزی، دفاع، محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع، مقرر شد با استفاده از اعتبارات دولتی در قالب تسهیلات به ارتقای توان و تجهیزات این حوزه کمک شود.
سرهنگ سبزعلی افزود: در این راستا 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری به این حوزه اختصاص می یابد تا خلاء تجهیزاتی یگان حفاظت اعم از نیرو و امکانات مناسب جبران شود.
وی اظهار کرد: مهمترین عامل در این زمینه تعامل و هماهنگی بین بخشی است که منجر به کاهش تصرفات می شود.
وی گفت: در این راستا استانداری ها، بخشداری ها، شهرداری ها، شوراها و دهیاری ها، ادارات ثبت اسناد و ثبت احوال باید تعامل مطلوب با هم داشته باشند و قبل از آنکه به افراد و نهادها مجوز داده شود استعلام مربوطه گرفته شود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: اجازه تغییر کاربری برای جنگل و مرتع
هر چند افراد دارای سند باشند، داده نمی شود.
وی اظهار کرد: بعد از بیانات رهبر معظم انقلاب در اسفند ماه 1394 مدیران و مسئولان دستگاه های مرتبط در حوزه زمین خواری و جرم انگاری حساس تر شده و در محاکم قضایی نیز نگاه ویژه و برخورد جدی تر با این پرونده ها انجام می شود.
وی گفت: کارگروه های ویژه برخورد با زمین خواری در قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان جنگل ها تشکیل شده و تمام دستگاه های مربوطه در این زمینه فعال شده اند.
همایش یک روزه مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه و روسای حراست و فرماندهان یگان حفاظت ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در مشهد به منظور ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر و بهره گیری از توان و ظرفیت های موجود برای افزایش توان یگان حفاظت و دیگر بخشهای مرتبط برگزار شده است.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.