اخبار مرتبط

علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در نشست ستاد تسهیل خراسان رضوی افزود: موانع سر راه تولیدکنندگان بخش خصوصی باید مطرح و از جمیع جهات بررسی کارشناسی شود و سپس برای دولت و مجلس ارائه گردد.
وی اظهار کرد: در هر منطقه این استان که ظرفیت اتصال به بازارهای کشورهای دیگر برای صادرات بخش خصوصی وجود داشته باشد، آمادگی تامین سرمایه برای ماشین آلات، تجهیزات و سرمایه در ‌گردش را داریم. وی گفت: قاچاق کالا به تولیدات داخلی ضربه می زند و دولت برای این موضوع اقدامات جدی انجام داده است.
رشیدیان افزود: مبارزه با قاچاق کالا در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن صد در صد افزایش داشته و پرونده ها در این زمینه نیز کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: این استان با توجه به ظرفیت های بسیار از نظر تولید برق متناسب با نیاز استان عقب است و باید ساخت مولدهای برق CHP با جدیت پیگیری شود.
وی همچنین با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی کفش گفت: کیفیت کالا و طراحی متناسب با نیازهای کشور های هدف باید در تولیدات کفش مورد توجه باشد و دولت نیز آمادگی دارد از صنایع کوچک که در ذیل فرآورده ‌های چرم و تبدیل آن به محصولات مختلف مانند کیف، کفش و سوغات است حمایت کند.
رئیس شرکت گاز خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: زیر ساخت های گاز مشهد مربوط به 30 سال قبل است و نیاز به بازسازی دارد.
سید حمید فانی افزود: هر جا که زیر ساختها موجود باشد این شرکت آمادگی کمک برای ساخت مولدهای CHPرا دارد.
در این مراسم استاندار خراسان رضوی از یک واحد تولید چرم و محصولات چرمی در شهرک صنعتی چرمشهر
مشهد بازدید کرد و یک واحد CHP چهار مگاواتی تولید برق مورد بهره برداری قرار گرفت.
7507/ 6053 خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.