اخبار مرتبط

بابک دین پرست روز چهارشنبه بعد از نشست هماهنگی بررسی آخرین وضعیت مجموعه پدیده شاندیز که با حضور استاندارخراسان رضوی و برخی مسئولان کشور در مشهد برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : دراین نشست موضوع تامین مالی مورد نیاز شرکت پدیده با حضورمدیران عامل و نمایندگان بانک های عضو کنسرسیوم بررسی شد.
وی اظهارکرد: در این نشست مدیرعامل بانک صادرات اعلام کرد که بانک های سپه و شهر نسبت به واریز قدرالسهم معین شده خود به حساب بانک عامل یعنی بانک صادرات اقدام کرده اند .
وی گفت : نماینده بانک تجارت نیز عنوان کرد که هیات مدیره بانک تجارت با واریز سهم مربوط به این مجموعه به حساب بانک صادرات موافقت کرده است.
وی افزود : همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار هم، آمادگی خود را برای بررسی مشکلات اتاق مبادلات سهام شرکت پدیده اعلام کرد.
وی با اشاره به نگرانی تعدادی از سهامداران مبنی بر نبود خریدار سهام که باعث کاهش قیمت سهام شرکت شده است، گفت : بدین منظور قرار شد سازمان بورس و اوراق بهادار این موضوع مهم را به لحاظ فنی و قانونی مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار دهد.
وی ادامه داد: همچنین تاثیر این موضوع در قیمت سهام در کوتاه مدت و نیز تا زمانی که پروژه به رشد اصلی خود برسد، نیز توسط سازمان بورس بررسی می شود.
وی، یکی از دغدغه سهامداران را کاهش قیمت سهام در اتاق مبادلات سهام پدیده عنوان کرد و افزود: در این رابطه در نشست امروز مقرر شد سازمان بورس راهکار قانونی خود را برای رفع این دغدغه در چند روز آینده و در کوتاهترین زمان ممکن اعلام کند.
معاون وزیر کشور ادامه داد : در این راستا سازمان بورس مسائلی که توسط بسیاری از سهامداران در خصوص فرآیند فعالیت جاری اتاق مبادلات از نظرعدم امکان خرید و فروش، آنلاین نبودن، عدم هماهنگی، مشکلات فنی و اجرایی عنوان می شود، را بررسی می کند.
وی افزود : بورس در صورت صحت این موضوع باید نسبت به اصلاح این رویه اقدام و در غیر این صورت نتایج بررسی های خود را به صورت رسمی اعلام نماید تا بدین ترتیب این دغدغه سهامداران نیز رفع شود.
وی اظهار کرد: به منظور حل مشکلات این شرکت برنامه ریزی شد حداکثر ظرف مدت یک هفته طرح ها و پروژه های مورد نیاز شرکت پدیده برای هدف گذاری مناسب به نحوی که منجر به افزایش رونق این شرکت، افزایش نرخ سهام و جلب سرمایه گذار در چهارچوب توافقی که با بانک های عضو کنسرسیوم شده، مشخص شود.
وی افزود : این طرح ها پس از تعیین به ستاد تدبیر اعلام شود ضمن اینکه این ستاد نیز به سرعت نسبت به بررسی طرح های پیشنهادی اقدام و نتیجه را اعلام می نماید.
دین پرست ادامه داد: ستاد تدبیر هم نمایندگانی را برای نظارت دقیق بر فرآیند هزینه کرد اعتبارات تخصیصی از سوی کنسیرسیوم و سایر منابع مالی متفرقه که برای اجرای پروژه در اختیار شرکت قرار می گیرد، تعیین می کند.
وی گفت: این نمایندگان علاوه بر فرایند هزینه کرد، بر عملکرد شرکت در خصوص انعقاد هرگونه قرارداد با پیمانکاران و سایر طرف های قرارداد، نظارت کامل خواهند داشت.
استاندار خراسان رضوی هم در این نشست با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه پدیده شاندیز در مقطعی به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات، متوقف شد، افزود: با پیگیری های به عمل آمده از سوی دستگاه های ملی و استانی در قالب ستاد تدبیر، تصمیماتی بر اساس مصالح مردم و منطبق با قوانین و مقررات، اتخاذ شد.
علیرضا رشیدیان گفت: با همکاری موثر تمامی وزارت خانه های مرتبط، دستگاه های اجرایی و بانک ها، موضوعات و مشکلات بررسی و در جهت رفع آنها اقدام شد.
وی ادامه داد : رسیدن به تصمیم متناسب و قرار گرفتن در وضعیت قانونی کنونی یعنی اخذ پایان کار، روشن شدن تکلیف سهامداران، راه اندازی اتاق مبادلات ونظیر آن، حاصل همراهی و همکاری همه بخش ها و دستگاه ها است.
وی ابراز امیدواری کرد: با رفع مشکلات قانونی و بر اساس آخرین تصمیمات، فعالیت مجدد عمرانی شرکت پدیده، آغاز شود و شاهد رونق این پروژه باشیم.
1906/6012خبرنگار : فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.