اخبار مرتبط

امیر سرتیپ دوم رضا آذریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود اینکه زلزله شب گذشته در فریمان این استان خسارتی در بر نداشت اما یگان های امدادی ارتش در آمادگی کامل بودند تا در صورت لزوم به مناطق اعزام شوند.
وی اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران ارتش آمادگی دارد در صورت بروز بلاهای طبیعی در کنار دیگر نهادهای مربوطه با نیروهای متخصص و با تجربه خود اقدام به امداد رسانی کند.
وی با اشاره به زلزله 16 فروردین ماه سال جاری خراسان رضوی گفت: در این بلای طبیعی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی به عنوان اولین نهاد امدادی با بالگرد اورژانس ارتش راهی مناطق زلزله زده شده و در همان دقایق اولیه مصدومان را به مراکز درمانی فریمان اعزام کردند.
سرتیپ آذریان با بیان اینکه ارتش تیم آواربرداری خود را در مناطق زلزله زده مستقر کرده است افزود: نیروهای ارتش به کمک تجهیزات راهداری در کنار سایر نیروهای حاضر در منطقه به عملیات آواربرداری پرداخت.
وی اظهار کرد: با اعزام گروه درمانی و پزشکان ارتش به مناطق زلزله زده نیز بیش از 100 نفر از مردم این مناطق توسط این گروهها به صورت رایگان مداوا شدند و بیش از 300 بسته غذای گرم به همراه 140 بسته حمایتی در اختیار مردم این مناطق قرار گرفت.
وی گفت: تیپ 38 نیروی زمینی ارتش هم اکنون در آمادگی کامل به سر می برد تا در صورت اعلام نیاز برای امداد و نجات به کمک هموطنان بشتابد.
16 فروردین ماه امسال زلزله ای به قدرت 6 ریشتر شهرستان فریمان و روستاهای اطراف آن را لرزاند و تا کنون نیز بیش از هزار پس لرزه داشته است.
بامداد امروز نیز زلزله ای به بزرگی 5.3 ریشتر دوباره در آن منطقه به وقوع پیوست که در مشهد نیز احساس شد.
7495 / 6053 خبرنگار: حسین عباسی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.