اخبار مرتبط

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این همایش گفت: بازنشستگان گنجینه های طلایی آموزش و پرورش هستند که باید بیش از پیش مورد تقدیر، توجه و تکریم قرار گیرند.
علیرضا کاظمی افزود: یکی از بخش های مورد غفلت در آموزش و پرورش پیشکسوتان بودند که برای جبران آن در برنامه ششم توسعه حرکت بی نظیر در زمینه توجه به بازنشسته ها انجام شد و این عزیزان مورد اولویت قرار گرفتند.
وی با اشاره به پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته این استان اظهار کرد: پبشکسوتان از نظر تجربیات و اندوخته ها الگو هستند و باید برای ارتقای منزلت و معیشت آنان از ظرفیت های درونی آموزش و پرورش بهره ببریم.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش خراسان رضوی پهن پیکرترین و عریض ترین اداره کل آموزش و پرورش کشور است گفت: این اداره کل با یک میلیون و 200 هزار دانش آموز معادل دانش آموزان هشت استان کشور محصل دارد.
کاظمی افزود: بیش از 55 هزار بازنشسته و فرهیخته فرهنگی در این استان وجود دارد و 90 هزار همکار شاغل در 10 هزار و 500 واحد آموزشی استان کار تعلیم و تربیت را بر عهده دارند.
وی اظهار کرد: 120 طرح خلاقانه در عرصه های مختلف آموزشی و پرورشی توسط این اداره کل اجرا شده که موجب کسب بیش از 110 عنوان برتر برای این استان در کشور شده است.
وی توسعه و تعمیق فرهنگ رضوی را از مهم ترین راهبرد آموزش و پرورش استان دانست و گفت: از جمله اقدامات فرا استانی در خراسان رضوی می توان به پذیرش بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر روز زائر در تعطیلات نوروز اشاره کرد که حدود 100 هزا زائر از این تعداد همکاران فرهنگی بوده اند.
کاظمی از اجرای 25 طرح نوآورانه به منظور ارتقای شرایط رفاهی اسکان فرهنگیان خبر داد و افزود: در کنار ارتقای کیفیت اسکان، شعار آموزش و پرورش استان در این زمینه 'شکرانه نعمت همجواری، خدمت رئوفانه، مهربانانه و کریمانه به حضرت علی بن موسی الرضا (ع)' تعیین شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به تاسیس بزرگترین و مجهزترین کلینیک دندانپزشکی فرهنگیان در این استان گفت: خدمات این کلینیک 35 درصد ارزانتر از بخش خصوصی است.
وی افزود: نخستین سرای فرزانگان نیز با کمک 50 میلیارد ریالی یکی از خیرین استان برای نگهداری از معلمان پیشکسوت که پس از سال ها خدمت کسی را برای مراقبت از خود ندارند، راه اندازی خواهد شد.
وی خطاب به نمایندگان بازنشستگان اظهار کرد: با توجه به ساخت نخستین مرکز درمان بیماران صعب العلاج در خراسان رضوی، آمادگی داریم هرگونه خدماتی را در این حوزه به پیشکسوتان استان ها ارائه کنیم.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح سفیران سلامت برای تکریم بیشتر پیشکسوتان آموزش و پرورش نیز حدود 700 نفر از آنان به اردوی تفریحی سفیران سلامت دعوت می شوند.
وی پیگیری لوایح و قوانین، تقویت کانون ها و مراکز از طریق برنامه ریزی و تشکیل اتاق فکر و توانمند سازی جامعه پیشکسوتان را از جمله راهکارها برای ارتقای وضعیت رفاهی و معیشتی پیشکسوتان ذکر کرد.
همایش یک روزه کانون های بازنشستگان فرهنگیان کشور در مشهد امروز به کار خود پایان می دهد.
7496 / 6053 خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.