اخبار مرتبط

دکتر سید حسین اطهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به دو راهکار سلبی و ایجابی برای جلب آرا عمومی در انتخابات اشاره و بیان کرد: شعارهای پوپولیستی و عوام گرایانه به نفع کشور نیست.
وی افزود: اغلب نامزدهای انتخابات از روش سلبی و تخریب دیگران استفاده می کنند که این ضعفی اساسی است. جریانهای سیاسی و نامزدها باید به جای تخریب دیگران و نابود کردن دستاوردهای 38 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران، با ارائه برنامه های واقع بینانه در اندیشه جلب آرا مردم باشند.
استادیار گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: نامزدها باید به جای روی آوردن به عوام گرایی و شعارهای پوپولیستی سیاستهای اقتصادی خود را مشخص و ارائه کنند.
وی گفت: همچنین تشریح سیاستهای توسعه ای در بخشهای مختلف در شرایط بحرانی کشور از ضروریات است. با توجه به اینکه بسیاری از منابع دولت در دوره گذشته به هدر رفت نامزدهای انتخابات باید روی ارائه برنامه در این بخش تمرکز ویژه و واقع گرایانه داشته باشند.
دکتر اطهری افزود: ارائه برنامه در زمینه حقوق شهروندای و اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چه تعهدی برای عمل به برنامه های ارائه شده دارند نیز ضروری است.
وی ادامه داد: سیاه نمایی و فریب مردم در انتخابات منجر به تفرقه ملی و بی اعتمادی به نظام جمهوری اسلامی می شود.

* وعده های توخالی جنایت علیه امنیت ملی است
مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد همچنین دادن وعده های توخالی را نوعی دعوت به شورش در آینده توصیف و بیان کرد: این امر جنایت علیه امینت ملی است.
وی افزود: تحقق نیافتن وعده ها منجر به نارضایتی و عدم کنترل محرومان می شود لذا نباید با دادن وعده های غیرقابل تحقق چهره نظام را خدشه دار کرد. در قالب شعارهای انتخاباتی نادرست نباید بهانه دست دولتهای خارجی برای تخریب چهره نظام داد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت جاری برگزار می شود.
خبرنگار: ندا جواهرفر **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
7505/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.