اخبار مرتبط

سردار ایاز صادق روز سه شنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی در مشهد افزود: سفر به جمهوری اسلامی ایران به دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد و ملاقاتهای خوبی با رئیس جمهوری و وزیر صنعت دولت جمهوری اسلامی ایران داشتیم.
وی ادامه داد: در همه ملاقاتها بین خود وحدت، انسجام و دوستی را به خوبی احساس کردیم و این نزدیکی مشهود بود و اکنون حامل پیامهای خوبی از ایران به کشور متبوعم هستم.
رئیس مجلس ملی پاکستان گفت: همواره از مردم و مسئولان کشورم درباره برخورد و تعامل خوبی که در ایران با وزرا می شود شنیده بودم و در این سفر همین موضوع را به خوبی درک کردم.
وی افزود: در بازگشت به پاکستان نامه هایی به نخست وزیر، وزیر دفاع و برخی دیگر از وزرا می نویسم تا این تعاملات و ارتباطات گسترده شود زیرا بسترها برای همکاری فراهم است و باید یک تحرک ابتدایی ایجاد شود. این ظرفیتها در مناطقی مانند چابهار و سایر نقاط ایران به خوبی وجود دارد.
سردار ایاز صادق همچنین هدف از سفر به مشهد را زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) عنوان کرد و ضمن قدردانی از مقامات و مردم ایران گفت: فضای خوبی برای زیارت زائران پاکستانی و سفر به ایران به ویژه مشهدالرضا(ع) فراهم شده است.
استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با اشاره به سوابق تاریخی روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان گفت: بنای تعاملات همواره بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک بوده است.
علیرضا رشیدیان افزود: در سالهای اخیر تعاملات اقتصادی خراسان رضوی با پاکستان افزایش یافته و با توجه به ظرفیتهای دو طرف این سطح قابل افزایش است.
وی همچنین گفت: فقط در سال گذشته 90 هزار زائر پاکستانی به مشهد سفر کرده اند. حضور زائران پاکستانی در مشهد الرضا(ع) پرشور و گسترده است.
استاندار خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی راه آهن مشهد - زاهدان امکان مسافرت برای زائران پاکستانی بیش از پیش به مشهد تسهیل شود و افزود: تلاش مسئولان استان ظرفیت سازی برای تسهیل سفر زائران پاکستانی به مشهد است به ویژه که امسال این کلانشهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته شده است.
وی گفت: این سفرها باعث افزایش و تقویت همدلی ملتها و دولتهای دو کشور و توسعه مناسبات خواهد بود.
رئیس مجلس ملی پاکستان پس از این دیدار به زیارت بارگاه منور رضوی مشرف شد.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
1906/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.