اخبار مرتبط

سیدجواد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 252 نفر برای شوراهای اسلامی شهری و 661 نفر در شوراهای روستایی ثبت نام کردند.
به گفته وی در این میان پنج شهرستان مشهد با 157 داوطلب، تربت جام 108، نیشابور 81، قوچان 65 و بینالود با 44 نفر داوطلب بیشترین آمار ثبت نام شدگان را در نخستین روز به خود اختصاص دادند.
وی پنج شهرستانی که کمترین تعداد ثبت نام شدگان را در این روز داشتند شامل کلات و داورزن هر کدام با هفت داوطلب، تایباد 8، بجستان 9، گناباد و جغتای 11 و رشتخوار با 12 نفر عنوان کرد.
حسینی آمار پنج شهرستانی که دارای آمار بالاتر در بحث ثبت نام داوطلبان روستایی را داشتند نیز شامل تربت جام با 89 داوطلب، مشهد 85، قوچان 54، نیشابور 50 و بینالود 33 نفر ذکر و عنوان کرد: کمترین آمار ثبت نام روستایی نیز در نخستین روز مربوط به تایباد با چهار نفر، کلات 6، داورزن 7، رشتخوار و بجستان هر یک با 8 و گناباد 9 نفر داوطلب بوده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی افزود: همچنین پنج شهرستان که بیشترین آمار ثبت نام شهری را داشتند نیز شامل مشهد با 72، نیشابور31، تربت جام 19، چناران 16 و سبزوار با 14 نفر و کمترین ثبت نام در حوزه شهری نیز متعلق به داورزن با هیچ داوطلبی در این حوزه، جغتای وکلات و بجستان هر کدام یک نفر، فیروزه و گناباد هر کدام با 2، خلیل آباد، زاوه، سرخس و باخرز هر یک 3 و رشتخوار، خواف و تایباد هر یک با 4 داوطلب بوده است.
این در حالی است که در مرحله پیش ثبت نام 350 نفر در استان با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت نام اولیه را انجام دادند که در مهلت قانونی ثبت نام باید به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کرده و ثبت نام خود را قطعی و نهایی کنند.
وی تصریح کرد: مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اصل شناسنامه عکس دارو تصویر کلیه صفحات آن، اصل تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر وضعیت خدمت نظام وظیفه، 4 قطعه عکس و پرسشنامه اعلام داوطلبی و نیز گواهی عدم سوءپیشینه است که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد.
حسینی عنوان کرد: با توجه به اینکه پیش از آغاز مهلت قانونی اطلاع رسانی های لازم مبنی بر دریافت و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از سوی افراد داوطلب انجام شده بود، افزود: با این حال در این ایام مراکز ارائه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه فعال بوده و به داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراها خدمات می دهند.
وی تصریح کرد: ثبت نام در ساعات اداری انجام می شود و به محض تکمیل مدارک داوطلبان و ثبت نام به سرعت مراحل استعلام از مراجع چهارگانه آغاز می شود.
هم اکنون خراسان رضوی دارای 73 شورای شهری و 2 هزار و 554 شورای روستایی است که در مجموع 2 هزار و627 شورای اسلامی شهر و روستا در استان با هشت هزار و 392 عضو فعال است.
از کل تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان هشت هزار و 226 نفر مرد و 166 نفر دیگر زن هستند.
حسینی گفت: در استان در مجموع در این دوره 73 شورای شهر تشکیل می شود که از این میان 64 شهر دارای شوراهای اسلامی با پنج نفر عضو خواهند بود.
وی افزود: همچنین شورای اسلامی 6 شهر استان در این دوره دارای هفت عضو و 2 شهر سبزوار و نیشابور هم 9 نفره خواهند بود و تعداد اعضای شورای اسلامی شهر مشهد هم در این دوره 15 نفر خواهد بود.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهری و روستایی، همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
5132/1906
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.