اخبار مرتبط

به گزارش استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان یکشنبه شب در شانزدهمین نشست شبکه جامع دانشگاه های استان افزود: موفقیت های به دست آمده در سایه همراهی و همکاری تمام مراکز علمی، دانشگاهی، حوزوی، بخش های خصوصی و دولتی و استفاده از ظرفیت های موجود محقق شده است.
وی با اشاره به نقش دانشگاه ها در حل عالمانه چالش های استان، اظهار کرد: سند آمایش سرزمینی که مبنای توسعه در استان است توسط دانشگاه تنظیم شده است.
وی گفت: مبنای برنامه ریزی مدیران در استان بر اساس خروجی این سند و مبتنی بر مزیت های منطقه ای است تا بتوان توسعه متوازن را تحقق بخشید.
رشیدیان افزود: سند اشتغال استان نیز با همکاری و استفاده از ظرفیت مراکز دانشگاهی تدوین شده و هر گونه سرمایه گذاری در این حوزه براساس سند مزبور انجام می شود.
وی غفلت از ظرفیت دانشگاه ها و عدم استفاده از توانمندی مراکز علمی را موجب خسران و زیان دانست.
وی با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اظهار کرد: از این فرصت علاوه بر فعالیت های علمی و تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه های دنیا، باید برای دعوت از علما، دانشجویان و دانشگاهیان مسلمان به مشهد مقدس استفاده کنیم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید از این طریق در راستای تقویت دوستی و محبت بین مسلمانان و نهادینه کردن فرهنگ رضوی که همان علم و آگاهی، رافت و مودت است تلاش کنیم.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.