اخبار مرتبط

حجت الاسلام حسن صادقی نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم باید در طول سال و از جمله در آستانه عید نوروز با خرید کالای ایرانی از تولید کنندگان کشورمان حمایت کرده و آنان را به تولید دلگرم ترنمایند و
وی اضافه کرد: مسئولان نیز باید با حمایت بیشتر از تولید کنندگان و رفع موانع تولید و اشتغال بیش از پیش به وظیفه خود در تحقق اقتصاد مقاومتی عمل کنند.
وی اظهار کرد: تولید کننده داخلی هم رسالت مهمی در این زمینه بر عهده دارد و باید با تولید کالاهای با دوام و با کیفیت و رعایت اخلاق و انصاف در قیمت گذاری، مردم را به خرید این کالاها ترغیب کند.
حجت الاسلام صادقی نسب گفت: خرید کالاهای خارجی علاوه بر افزایش نیاز جامعه ما به بیگانگان، موجب خروج سرمایه و ارز از کشور می شود و رونق اقتصادی برای دیگر کشورها و رکود تدریجی اقتصاد و تولید کشور ما را به همراه دارد.
وی گفت: خرید کالاهای خارجی که اکنون نزد برخی ارزش محسوب می شود، موجب تشدید معضل بیکاری به عنوان یکی از مشکلات اصلی کشور می شود، بنابراین فرهنگ خرید محصولات خارجی باید تغییر کند.
امام جمعه گناباد در عین حال گفت: یکی از مسائلی که موجب رغبت بیشتر مردم به خرید کالاهای خارجی شده، ‌خدمات پس از فروش محدود بعضی از کالاهای داخلی است که باید با توجه و هم افزایی بیشتر مسئولان و دست اندرکاران ذیربط و فعالان اقتصادی این مشکل رفع شود.
وی تاکید کرد: مسئولان مربوطه و دستگاههای نظارتی باید با جدیت و سختگیری بیشتری بر کیفیت کالاهای تولیدی داخلی نظارت کرده و با متخلفان و کم فروشان برخورد کنند تا مردم رغبت و میل بیشتری به خرید کالای ایرانی داشته باشند.
حجت الاسلام صادقی نسب گفت: اقتصاد مقاومتی درون زاست و نمی توان انتظار داشت کسی از خارج کشور برای ما کاری انجام دهد، بلکه باید با تکیه بر منابع داخلی و هم گرایی ملی برای تحقق آن تلاش کرد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت در این زمینه از طریق مبارزه با کالاهای قاچاق و حمایت از تولید داخلی، «کمپین خبری خرید کالای ایرانی» را آغاز کرده است.
مرکز شهرستان گناباد در فاصله 287 کیلومتری مشهد و جنوب استان خراسان رضوی واقع است.
7545/2095/6012 خبرنگار: فهیمه نعمتی شهری ** انتشار دهنده:‌علی حیدر شاه حسینی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.