اخبار مرتبط

ابراهیم نصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه فرعی بردسکن - عشق آباد در شهرستان بردسکن، مسیر روستایی سنگرد - حسین آباد در شهرستان سبزوار، راه حصار - حاتم قلعه در شهرستان درگز و مسیرهای کورشک - تکه میدان و میدان بسیج نقاب - سه راهی رامشین در شهرستان جوین و سه راهی رضویه - زیبد در شهرستان گناباد از یک طرف بسته هستند.
وی ادامه داد: راههای ارتباطی روستاهای رزمگاه و دو قلعه براشک در شهرستان فریمان، شوریجه و پس کمر در شهرستان سرخس و تکمار و جعفرآباد در شهرستان کاشمر هم از دو طرف به علت وقوع سیلاب و فقدان ایمنی کافی بسته هستند.
او گفت: امروز تمام 9 راه مسدود شهرستان کلات بازگشایی شد.
بارش شدید باران که از شنبه شب در خراسان رضوی آغاز شد تا 27 فروردین ادامه یافت و بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستانهای کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر کلات به خاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به تخلیه یکی از محلات آن شد.
این بارشها موجب شد که هفت سد در این استان سرریز شود و چهار سد دیگر هم در آستانه سرریز قرار بگیرند.
هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی به خاطر حجم بارشهای شدید سیلابی شدند. با این وجود به خاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه تلفات جانی نداشته است.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر جاده دارد که شش هزار و 423 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن راه روستایی است.
1922/3221
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.