اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در این مراسم پاسداشت که سه شنبه شب توسط حوزه هنری خراسان رضوی در سالن اجتماعات موسسه فرهنگی قدس برگزار شد از سالها خدمات سعید تشکری در عرصه ادبیات و هنر تجلیل شد.
مدیر حوزه هنری تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این مراسم گفت: اهدای نشان 'فیروزه هنر' به سعید تشکری، به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی به انتخاب جمعی از هنرمندان پیشکسوت و مسئولان فرهنگی استان انجام گرفته است.
میثم مرادی افزود: انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی، اقدام پسندیده‌ ای است که در سالهای گذشته توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی پایه‌گذاری شد و براساس آن هرساله، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و طی مراسمی چهره سال هنر انقلاب در هر استان معرفی می ‌شود.
وی اضافه کرد: حوزه هنری با همفکری و نظرخواهی جمعی از پیشکوستان هنر انقلاب و مسئولان فرهنگی خراسان رضوی، هنرمندی که دارای یک یا چند شاخص همچون خلق اثری با گستره مخاطب زیاد، سوابق ارزنده در زمینه آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی و فعالیت موثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب باشد را به عنوان چهره سال هنر انقلاب استان انتخاب می کند.
رئیس حوزه هنری خراسان رضوی گفت: در این راستا پس از بررسی سوابق هنری هنرمندانی که فعالیت‌های اثرگذاری در زمینه ترویج هنر انقلاب داشتند در نهایت با نظر هیات انتخاب، سعید تشکری نویسنده و مدرس ادبیات داستانی به واسطه تولیدات شاخصش در حوزه داستان انقلاب و ترویج ادبیات داستانی با مضامین هویتی سرزمین خراسان، به‌عنوان چهره سال 1398 هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی انتخاب و معرفی شد.
داریوش ارجمند، بازیگر اهل خراسان رضوی سینما و تلویزیون نیز در این مراسم گفت: من با مطالعه کتابهای سعید تشکری معماری حرم مطهر رضوی و بخشهای مختلف آن را شناختم.
وی با اشاره به آثار متنوعی که تشکری تالیف کرده است افزود: مهمترین محور تالیفات سعید تشکری، معماری حرم رضوی است و وقتی یکی از کتابهای سعید تشکری را مطالعه کردم برایم عجیب بود که چگونه می ‌توان باوجود این‌همه سوژه، نویسنده ای به دنبال معماری حرم مطهر رضوی برود.
این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به استعداد زیاد تشکری در نمایشنامه نویسی گفت: نمایشنامه‌های سعید تشکری می‌ تواند به ‌عنوان فیلمنامه‌های تلویزیونی مورد توجه قرار گیرد.
ارجمند با اشاره به فروش میلیونی برخی کتابهای ضعیف افزود: آثار کیفی مانند نوشته های سعید تشکری می توانست بیشتر از این بدرخشد چون تشکری یکی از نویسندگان بزرگ و مهم ایران است و اگر امثال این نویسنده در جامعه رشد کنند می توانند سیل بند ابتذال در فرهنگ و هنر ایران باشند.
سعید تشکری متولد 1342 نویسنده، کارگردان و رمان ‌نویس ایرانی است که دانش آموخته ادبیات نمایشی، عضو کانون ملی منتقدان تئاتر، عضو بین ‌المللی کانون جهانی تئاتر ITCA ، مدرس ادبیات نمایشی و داستان نویسی، صاحب مقالات در حوزه ادبیات و هنر، سازنده فیلم و نگارنده فیلمنامه سریالهای تلویزیونی و نمایشنامه ‌های رادیویی در اداره کل نمایش رادیوست و تاکنون بیش از 40 کتاب از وی منتشر شده است.
1922/7489
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.