احسان کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه اقدامهای پیشگیرانه بهنگام که از ابتدای امسال توسط دستگاههای اجرایی ذیربط صورت گرفته بارشهای اخیر شدید در تربت حیدریه هیچگونه تلفات جانی نداشته است.
وی گفت: در پی تشدید بارش از دیروز جاده رباط سنگ به کدکن دیشب از دو قسمت به علت آبگرفتگی و وقوع سیلاب مسدود شد. راهداران هم اینک مشغول تلاش برای بازگشایی این مسیر هستند و فرماندار تربت حیدریه نیز شخصا در منطقه حضور دارد و به صورت میدانی بر فعالیتهای مقابله با سیل نظارت می کند.
مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در فاصله 150 کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است. 70 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. تربت حیدریه دارای چهار بخش 'مرکزی، جلگه رخ، کدکن، بایگ' و چهار شهر، هشت دهستان و 136 روستا است.
بر اساس پیش بینیهای اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بارش شدید باران که از شنبه شب در این استان آغاز شده تا فردا 27 فروردین ادامه دارد.
بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستانهای کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر کلات بخاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به صدور تخلیه یکی از محلات آن شد.
همچنین تاکنون هفت سد در این استان سرریز شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی بخاطر حجم بارشها شدید سیلابی شده اند. با این وجود بخاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه خسارت جانی نداشته است.
7079/6121/1858
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.