اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این افراد در نمازخانه استانداری با حضور مدیرکل حوزه استاندار به طرح مشکلات خود پرداختند.
محمدحسین صالحی، مدیر کل حوزه استاندار نیز در زمینه اقدامات انجام شده برای حل مشکلات آنان توسط مسئولین محلی گزارشی به این سپرده گذاران ارائه کرد.
بر اساس ادعای سپرده گذاران موسسه منحله بدر توس که طی نامه ای به استانداری خراسان رضوی منتشر گردید، از چهار سال پیش که استرداد سپرده های مردم در این موسسه با مشکل مواجه شده بود فقط سپرده های کمتر از یک میلیارد ریال سپرده گذاران پرداخت شده و پرداخت مابقی مطالبات نامشخض مانده است.
اسفند ماه پارسال معاون سیاسی، امنیتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی اعلام کرده بود با شناسایی منابع و انتقال آنها مطالبات سپرده گذاران موسسه کاسپین تا مبلغ یک میلیارد ریال بطور کامل پرداخت شده است.
وی در خصوص سپرده های بیشتر از یک میلیارد ریال نیز گفته بود مبلغ یک میلیارد ریال از سپرده های بالاتر از یک میلیارد ریال نیز پرداخت شده است.
همچنین بر اساس تصمیم بانک مرکزی اواخر پارسال بخش دیگری از مطالبات مردم از برخی موسسات منحله پرداخت شد که قرار بود این پرداخت شامل موسسه بدر توس نیز گردد.
یکی از سپرده گذاران بدر توس به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای طرح پرداخت بانک مرکزی به سپرده گذاران این موسسه کارتهای بانکی موسسه کاسپین داده شده اما هنوز پولی به آنها واریز نشده است.
علیرضا ندیمی افزود: بانک مرکزی تنها راه پرداخت سپرده های مردم در موسسه بدر توس را ارائه سند و اعلام منشا موجودی در این موسسه عنوان کرده است و از طرف دیگر مسئولان موسسه کاسپین اعلام کرده اند تا زمانی که سپرده گذاران لیست اموال ، املاک و دارایی های بدر توس را به موسسه کاسپین ارائه نکنند نمی توانند مبلغی برای این موسسه منحله واریز نمایند.
موسسه اعتباری کاسپین سال 1394 در چارچوب سیاستهای بانک مرکزی به منظور ساماندهی و تبدیل تعاونیهای اعتباری از تجمیع تعاونیهای اعتبار فرشتگان، امید جلین گرگان، کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، الزهرا (س) مشهد، بدرتوس و پیوند شکل گرفت.
3221 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.