اخبار مرتبط

حیدر خوش نیت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس در صورت شدت یافتن بارش باران طی روزهای آینده و بروز سیلاب، منازل مسکونی روستای اسماعیل آباد به صورت اجباری تخلیه خواهند شد اما فعلا تصمیمی برای تخلیه روستا اتخاذ نشده است .
وی ادامه داد: در صورت تخلیه اجباری، شهرداری مشهد موظف است ساکنان روستای اسماعیل آباد را به صورت موقت اسکان دهد.
سرپرست فرمانداری مشهد گفت: موضوع مشابه ساخت منازل ناایمن در حریم کال سیاسک مشهد نیز وجود دارد و در صورت بروز سیلاب منازل شهروندان در این محدوده هم باید تخلیه شود.
وی افزود: آزادسازی حریم و لایروبی کانالهای زرکش و سیاسک توسط شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با مجوز شورای تامین و مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مشهد انجام شده است.
کانال سیاسک از کیلومتر 9 جاده سیمان در شمال مشهد حوالی کارخانه پرمیت آغاز شده و با طول پنج کیلومتر به رودخانه کشف رود منتهی می شود.
کانال زرکش نیز از محدوده بالا دست جاده آسیایی (جاده مشهد - قوچان) در شمال غرب مشهد آغاز می شود و با طول 10 کیلومتر می ریزد.
رودخانه 'کشف رود' در حومه شمالی کلانشهر مشهد پس از بارشهای هفته های اخیر به حالت طغیان درآمد و مشکلاتی را برای ساکنان اطراف این رود و مسیلهای منتهی به آن بوجود آورد اما هم اینک با اجرای تمهیدات لازم و پیشگیرانه مهار شده است. این رودخانه از به هم پیوستن دو رود فرعی جاری شده از کوههای هزارمسجد و بینالود تشکیل می شود و از شمال شهر مشهد می گذرد.
رودخانه 290 کیلومتری 'کشف رود' از غرب به شرق جریان دارد و در ادامه مسیر در محل پل خاتون به رودخانه هریرود می پیوندد و از آنجا به بعد رود تجن نام گرفته و به سوی ترکمنستان ادامه می یابد و در ریگزارهای کشور همسایه فرو می رود.
3221/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.