اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی با اشاره به کمک های ارسالی از این استان به مناطق سیل زده طی دو هفته اخیر افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده اقلام و کمک های غذایی، بهداشتی و سایر مایحتاج ضروری مردم با 151 کامیون به مناطق سیل زده کشور ارسال شده که از این مقدار 893 تن کالا با 123 کامیون به استان گلستان ارسال شده است.
وی اظهار داشت: براساس ابلاغ وزیر کشور و در راستای کمک رسانی به مناطق سیل زده، خراسان رضوی به عنوان معین و کمک رسان به استان گلستان تعیین شده است.
وی گفت: تاکنون سه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان رضوی با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی این استان به منظور هماهنگی برای ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی به مناطق سیل زده استان گلستان برگزار شده است.
استاندار خراسان رضوی افزود: از ابتدای وقوع سیل تاکنون 515 نفر از نیروهای عملیاتی این استان به مناطق سیل زده گلستان اعزام شده اند که از این تعداد 262 نفر در منطقه مستقر هستند.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن سه فروند بالگرد و 131 دستگاه انواع ماشین آلات و تجهیزات شامل 32 دستگاه ماشین آلات سنگین، 53 دستگاه ماشین آلات سبک و 46 دستگاه تجهیزات نیز به استان گلستان ارسال شده است.
وی گفت: گروه پیشرو خراسان رضوی متشکل از نمایندگان استانداری، جمعیت هلال احمر، راهداری، حمل و نقل جاده ای و شهرداری مشهد نیز به همراه نمایندگان قرارگاه شمال شرق ارتش و سپاه امام رضا (ع)، شنبه هفته جاری به استان گلستان عزیمت کرده و در استانداری این استان مستقر شده اند.
رزم حسینی افزود: براساس مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان رضوی و در راستای اهداف انسان دوستانه جمعیت هلال احمر، ستادهای جمع آوری کمک های مردمی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بسیج و مشارکت ویژه شهرداری مشهد در این کلانشهر برپا شده است.
وی اظهار داشت: شهروندان می توانند از طریق ایستگاه های برپا شده در شهر مشهد و مراکز کمیته امداد و هلال احمر در شهرستان های این استان کمک های خود را به هموطنان سیل زده اهدا کنند.
وی گفت: همچنین به منظور بازدید میدانی و هماهنگی بیشتر با استاندار گلستان، امروز به اتفاق جمعی از مدیران دستگاه های عملیاتی، فرماندهان نظامی و انتظامی به این استان سفر خواهیم کرد.
همزمان با ایام نوروز بارندگی های شدید در استانهای شمالی و غربی کشور به ویژه استانهای گلستان، مازندران، فارس، لرستان، کرمانشاه و خوزستان موجب جاری شدن سیل و به جا گذاشتن خسارتهای فراوان شد.
8005 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.