اخبار مرتبط

علیرضا رزم حسینی شامگاه یکشنبه در مراسم قدردانی از دست اندرکاران فضا آرایی شهری نوروز 98 مشهد افزود: کلانشهر مشهد نیازمند فرودگاهی در خور شان و جایگاه خود است تا در چند سال آینده ۵۰ میلیون نفر مسافر را جوابگو باشد و ساخت چنین فرودگاهی مورد حمایت مقامات عالی کشور هم هست.
وی ادامه داد: حضور بیش از یک میلیون حاشیه نشین که کسب و کار، بهداشت و شهر نشینی خوبی ندارند در شان مشهد نیست و باید بیش از پیش برای بهبود وضعیت این بخش تلاش کنیم و در این مسیر، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد مورد نظر است که کاری بزرگ است.
استاندار خراسان رضوی گفت: اقدام شهرداری مشهد در تهاتر ۴۵ هزار میلیارد ریالی با بانکها نیز یک کار بزرگ است که به نوبه خود بودجه ای جدید برای اتمام طرحهای نیمه تمام و آغاز طرحهای جدید ایجاد می کند.
شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: در نوروز امسال برای فضا آرائی شهر مشهد از ظرفیت بهبود یافتگان اعتیاد استفاده شد تا علاوه بر ایجاد شغل برای آنها، این بهبودیافتگان بتوانند در ایجاد فضای شاد و سبز شهری نیز نقش آفرینی کنند.
محمدرضا کلائی با بیان این که خوشبختانه مردم از فضا آرایی شهری مشهد در ایام نوروز راضی بودند افزود: تا پایان فصل بهار پیاده راه سازی و تجهیز و بهسازی مبلمان شهری پنج محور در حاشیه شهر مشهد و در کنار کوهسنگی شروع خواهد شد.
شهردار مشهد با اشاره به آبگرفتگی برخی معابر در پی بارشهای اخیر گفت: از شهروندان مشهدی عذرخواهی و اعلام می کنم که طبق برنامه ریزی انجام شده مشکل تمام نقاطی که دچار آبگرفتگی شده اند برطرف می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: افزایش نشاط اجتماعی از جمله برنامه های شورای پنجم شهر مشهد بوده است و در این راه برای نوروز امسال مشارکت هر چه بیشتر مردم و توجه به فرهنگی ملی و اسلامی مورد توجه قرار گرفت.
محمد رضا حیدری با بیان این که شهر مشهد در حوزه آسیبهای اجتماعی و نزاعهای جمعی شاخصهای خوبی ندارد افزود: نشاط اجتماعی نقش مهمی در کاهش آسیبها ایفا می کند.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت و جایگاه شهر مشهد در کشور و ورود میلیونها زائر داخلی و خارجی به دنبال تداوم فضای با نشاط و جذاب و مناسب در این شهر هستیم.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد هم در این مراسم گفت: در تعطیلات نوروز 900 نشان و المان و 15 ایستگاه بهارانه در شهر مشهد نصب و راه اندازی شد.
مهدی یعقوبی افزود: در نوروز امسال دو میلیون و 200 هزار متر مربع از جداول رنگ آمیزی و 14 میلیون بوته گل کاشته شد.
وی ادامه داد: آذین بندی 112 محور در شهر و 74 محور در حاشیه شهر و آماده سازی 17 سالن سرپوشیده برای شرایط اضطراری و بارانی از دیگر اقداماتی است طی نوروز امسال انجام شد.
طرح خانه بهار نیز از مرداد ماه پارسال در قالب فراخوان هنرمندان برای ساخت نشانها و المانهای نوروز 98 آغاز شد که پس از رسیدن ایده‌ها به جشنواره و داوری آثار 150 اثر در بخشهای مختلف برای اجرا و نصب در سطح شهر انتخاب و 750 المان سالهای گذشته نیز بازسازی شد.
1922/7507
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.