اخبار مرتبط

محمد علی نبی‌پور روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: این تعداد مسافر از 25 اسفندماه 97 تا 15 فروردین ‌ماه کنونی در کاشمر اقامت کرده اند که این میزان افزایشی 12 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
وی ادامه داد: به طور میانگین ماندگاری هر خانواده مسافر و گردشگر در شهرستان کاشمر حدود دو تا سه روز است.
فرماندار کاشمر گفت: طی نوروز امسال شاهد افزایش حضور 20 درصدی گردشگران خارجی و افزایش حضور 11 درصدی گردشگران داخلی در کاشمر بودیم.
نبی پور افزود: طی این مدت بازدیدهای نظارتی 38 درصد، اخبار واطلاع ‌رسانی 100 درصد و بازدید از موزه های شهرستان کاشمر 43 درصد افزایش یافت.
وی ادامه داد: راه‌اندازی چهار اقامتگاه بومگردی، اجرای برنامه‌های پرشور و نشاط اجتماعی و کیفیت مطلوب و بهبود ارائه خدمات به مسافران و زائران از دلایل افزایش ماندگاری مسافران نوروزی امسال در کاشمر بوده است.
فرماندار کاشمر گفت: در ایام نوروز چهار اقامتگاه بومگردی این شهرستان میزبان 725 نفر از مسافرانی بودند که قصد اقامت در این شهرستان را داشتند.
نبی پور افزود: با همکاری آموزش وپرورش کاشمر 29 کلاس درس برای اسکان در ایام نوروز پیش بینی شد و در این ایام تعداد دو هزارو 235 نفر در مدارس شهرستان اسکان داده شدند همچنین مرکز رفاهی فرهنگیان کاشمر نیز میزبان 932 نفر و زائرسراهای بقاع متبرکه میزبان 22 هزار و 984 نفر از مسافران نوروزی بود.
نبی پورگفت: بیشترین بازدیدهای صورت گرفته توسط مسافران و گردشگران از امامزادگان از جمله امامزاده سید مرتضی(ع) و امامزاده سید حمزه (ع) صورت گرفته است.
وی ادامه داد: تعداد گردشگران خارجی که طی ایام تعطیلات نوروز پارسال از کاشمر دیدن کردند پنج نفر بود که امسال به شش نفر رسید.
رئیس ستاد اجرائی هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشمر گفت: در ایام نوروز با هماهنگی بین دستگاههای نظارتی و پرهیز از موازی کاری 193 مورد بازدید نظارتی از اماکن خدماتی و اقامتی صورت گرفت.
نبی پور افزود: در ایام نوروز 50 برنامه فرهنگی در شهرستان کاشمر اجرا شد که از آن جمله می توان به اجرای جشن نوروزگاه در 15 روستا، ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی، برگزاری جشنواره بازیهای بومی - محلی روستاها، مسابقات ورزشی با همکاری دهیاریها، اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه و برنامه‌های فرهنگی در مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس اشاره کرد.
وی همچنین از توزیع 25 هزار قلم محصول فرهنگی شامل بروشور و تراکت در راستای معرفی جاذبه‌ها و ظرفیتهای گردشگری کاشمر در پنج پایگاه ثابت وموقت و نیز اماکن زیارتی و تفریحی طی ایام نوروز خبر داد.
فرماندار کاشمر گفت: خسارت بارندگی و سیلابهای اخیر در شهرستان بیش از 130میلیارد ریال برآورد شده است.
نبی پور افزود: به رغم این که برخی ساخت و سازها در مسیر سیلابها موجب نگرانی همشهریان شد اما با تدابیر شورای مدیریت بحران وهمکاری همه دستگاههای اجرایی، انتظامی و قضایی شاهد کمترین خسارات مالی بودیم و سیل در کاشمر هیچ تلفات جانی در پی نداشت.
وی تاکید کرد: با تصمیم شورای مدیریت بحران و تاکید دادستان کاشمر متصرفان مسیلها و کسانی که در مسیر سیلاب، ساخت ساز کرده اند شناسایی شدند و با آنها برخورد قضایی صورت می گیرد.
نبی پور گفت: در سیل اخیر به هشت واحد مسکونی شهری و 189 واحد مسکونی روستایی آسیب وارد شد که 97 واحد مسکونی روستایی در بخش مرکزی و کوهسرخ نیاز به بازسازی دارند.
کاشمر در فاصله 228 کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.
1922/7497
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.