اخبار مرتبط

محمدهادی ضیایی مهر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس سفرهای نوروزی از اقصی نقاط کشور با قطار در مسیر خراسان و مشهد طی تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد بیشتر شد.
وی رضایت، راحتی مسافران و کاهش تاخیر قطارها را از دیگر عوامل رشد مثبت عملکرد ناوگان مسافربری راه آهن ذکر و بیان کرد: از 25 اسفند گذشته تا پایان هفدهمین روز فروردین ماه جاری 916 هزار و 300 نفر با قطار از 29 شهر و مرکز استان کشور در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد به صورت رفت و برگشت جا به جا شدند.
وی به راه اندازی چهار مسیر ریلی جدید طی نوروز امسال از مشهد به مقصد شهرهای کرمانشاه ، همدان، ارومیه و رشت نیز اشاره و بیان کرد: برای جا به جایی این تعداد مسافر دو هزار و دو رام قطار مسافربری برنامه ریزی شد. در این میان تنها حرکت یک قطار در مسیر مشهد - اهواز به دلیل بروز سیلاب در خطوط راه آهن جنوب لغو گردید اما بقیه سفرهای ریلی مطابق برنامه قبلی صورت گرفتند.
مدیرکل راه آهن خراسان ادامه داد: 97 درصد این قطارها راس ساعت مقرر و سه درصد با تاخیر متوسط 24 ثانیه از مشهد به سوی مقصد حرکت کردند که نشانگر کاهش 36 درصدی تاخیرها از مبدا نسبت به پارسال است.
وی گفت: 50 درصد قطارهای مسافربری کشور در تعطیلات نوروزی به مشهد رفت و آمد دارند. سالانه 14 میلیون نفر معادل 42 درصد مسافران شبکه ریلی کشور به خراسان رضوی سفر می کنند.
3221/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.