اخبار مرتبط

علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در حاشیه جشن نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان در محل گذرگاه مرزی باجگیران واقع در شمال خراسان رضوی طی گفت و گو با خبرنگاران به 531 کیلومتر مرز این استان با جمهوری ترکمنستان اشاره و بیان کرد: رفع مشکلات مرتبط با مبادلات اقتصادی بین دو کشور در حال پیگیری است و در این زمینه تلاش صورت می گیرد.
وی افزود: خراسان رضوی در بخش مخازن مشترک نفت، گاز، معادن و صنایع دستی با جمهوری ترکمنستان و تامین برخی از اقلام آن کشور البته با صرف اقتصادی و منافع ملی، از ظرفیتهای خوبی برخوردار است .
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: یکسری مشکلات و اختلافات مالی میات دولتهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان وجود دارد که در صورت برطرف شدن آنها می توان مبادلات اقتصادی بین خراسان رضوی و کشور همسایه را گسترش داد و در این زمینه تجار خراسانی آمادگی کامل دارند.
وی همچنین به برپایی جشن نوروزگاه ایران و ترکمنستان اشاره و بیان کرد: 'آیین نوروز' ثبت جهانی یونسکو با محوریت ایران و 12 کشور منطقه است. جشن نوروزگاه که اکنون شاهد برگزاری آن هستیم با هدف تبادلات و میراث فرهنگی بین دو کشور ایران و ترکمنستان برپا شده است.
رزم حسینی همچنین به رخداد سیل در بخشهایی از کشور اشاره، با هموطنان سیل زده ابراز همدردی و بیان کرد: در خراسان رضوی با وجود بارندگیهای شدید با مدیریت بحران، اطلاع رسانی خوب و همکاری نهادهای مختلف کمترین پیامد و آسیب رخ داد.
وی افزود: البته در حوزه کشاورزی و راهها خسارات و آسیبهایی به خراسان رضوی بر اثر بارشها وارد شده است.
نخستین نوروزگاه فرهنگی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان با حضور معاونان رییس جمهوری دو کشور امروز ۱۵ فروردین ماه در محل گذرگاه مرزی باجگیران واقع در شمال خراسان رضوی برگزار ‌شد
3027/7507
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.