اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، استاندار خراسان رضوی در این نشست که با حضور سه نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل استان و مدیران محلی شهرستان کلات برگزار شد بر رفع مسائل مردم شهرستان مرزی کلات و همکاری دستگاههای اجرایی استان در اجرای مصوبات تاکید کرد.
علیرضا رزم حسینی گفت: برای بررسی طرح های اقتصادی این شهرستان باید دستگاههای ذیربط با فعالان و تسهیلگران اقتصاد مقاومتی شهرستان نشست های مشترک داشته باشند.
از جمله مصوبات این نشست تخصیص آب برای سرمایه گذاری در زمینه خدمات، صنعت و تولید در منطقه و بلامانع شدن حفر چاه در فاصله پنج کیلومتر تا مرز برای کلیه مصارف از جمله کشاورزی و صدور مجوز برای تخصیص آب به شیلات از آبهای زیرزمینی توسط شرکت آب منطقه ای می باشد.
همچنین شرکت آب و فاضلاب استان تعهد نمود پس از صدور مجوز حفر چاه آهکی توسط شرکت آب منطقه ای حداکثر طی 6 ماه نسبت به حفر چهار حلقه چاه آهکی (دو حلقه در کلات و دو حلقه در زاوین) اقدام نماید.
در این نشست مقرر شد طی سه ماه شبکه آبیاری سد چهچهه توسط آب منطقه ای و سد قره تیکان با کمک جهاد کشاورزی به بهره برداری برسد و جاده دسترسی به سد چهچهه نیز توسط شرکت آب منطقه ای پس از تأمین اعتبار پیگیری و اجرا گردد.
صدور مجوزهای لازم برای مهار آبهای سطحی، ساخت بندهای انحرافی و سدهای زیرزمینی و نقاط طبیعی قابل ذخیره سازی آب در مناطق نزدیک به خارج از حوضه آبریز توسط شرکت آب منطقه ای استان از جمله مصوبات این نشست بود.
همچنین اداره کل راه و شهرسازی متعهد شد نسبت به تهیه طرح مطالعاتی مسیر جدید مشهد به کلات طی 10 ماه آینده اقدام نموده و منابع مالی آن از طریق منابع استانی و ملی تأمین گردد.
ایجاد بندهای خاکی و سد در مناطق خروج آب از مرز با محوریت منابع طبیعی و هماهنگی شرکت آب منطقه ای استان و مشارکت مردم ، تأمین اعتبار توسعه راههای روستایی شهرستان کلات توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و پیگیری ایجاد بازارچه مشترک مرزی سنگ دیوار با کشور ترکمنستان بر اساس سوابق موجود از طریق استانداری و با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دیگر مصوبات امروز بود.
کمک به تکمیل سالن ورزشی روستاهای آبگرم، چنار، ایدلیک و قلعه نو از محل اعتبارات ارزش افزوده، تملک آخرین املاک باقی مانده در مسیر کاخ خورشید تا مسجد جامع کبود گنبد توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و مطالعه نحوه سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مسیر در نشست امروز به تصویب رسید.
همچنین مقرر شد با عنایت به مرزی و محروم بودن مرکز شهرستان کلات موضوع برقراری فوق العاده جذب مناطق مرزی با نظر مساعد از طریق وزارت کشور پیگیری گردد و مشکل پوشش مخابراتی تمام بخش های شهرستان و نقاط کور در اینترنت روستایی توسط اداره کل فناوری اطلاعات استان تا پایان شهریور ماه سالجاری رفع گردد.
مرکز شهرستان 38 هزار نفری کلات در 155 کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است.
3221 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.