اخبار مرتبط

یوسف بیدخوری روز پنجشنبه در مراسم افتتاح چهل و نهمین اقامتگاه بومگردی استان خراسان رضوی در نیشابور افزود: از این تعداد 95 درصد گردشگران مذهبی هستند و طی چند سال اخیر شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی به ویژه گردشگران اروپایی در استان خراسان رضوی هستیم.
وی اظهار داشت: بیشتر گردشگران اروپایی را دانشجویان و پژوهشگران حوزه فرهنگی از دانشگاههای مختلف اروپا تشکیل می دهند که نشان دهنده علاقه آنان به جاذبه های گردشگری استان است.
وی گفت: احداث اقامتگاههای گردشگری در مسیرهای گردشگری استان شرایطی را فراهم آورده که گردشگران به راحتی بتوانند از جذابیت های گردشگری مناطق مختلف دیدن کنند و امکان یک شب اقامت در فضای سنتی را داشته باشند.
بیدخوری افزود: در این راستا از ابتدای امسال 16 اقامتگاه بومگردی در استان آغاز به کار کرده است و امروز در آستانه نوروز با گشایش چهل و نهمین اقامتگاه بوم گردی استان در نیشابور زمینه افزایش ماندگاری گردشگران در استان فراهم می شود.
وی اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات برای احداث اقامتگاههای بومگردی می توانند یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند و سازمان میراث فرهنگی برای صدور مجوز و خدمات کارشناسی هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی کند.
وی گفت: تا پایان سال آینده بیش از یکصد اقامتگاه بومگردی در استان به بهره برداری می رسد.
بیدخوری افزود: نرخ اقامتگاههای گردشگری استان خراسان رضوی از میانگین کشوری آن کمتر است و به گردشگران و زائران نوروزی توصیه می کنیم از اقامت در واحدهای اقامتی فاقد مجوز خوددرای کنند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور نیز در این مراسم گفت: این مجتمع چهارمین اقامتگاه بوگردی در نیشابور است که با همت اهالی خوش ذوق روستای فیلخانه به بهره برداری می رسد.
سعید شیبانی افزود: اقامتگاههای بوم گردی نشان دهنده گوشه ای از فرهنگ و آداب و رسوم ما می باشد که برای گردشگران بسیار جالب توجه بوده و پایه اصلی تقویت اقتصاد گردشگری شهرستان است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر شاهد استقبال ویژه گردشگران از نیشابور به دلیل ظرفیت های موجود و بوجود آمدن زیر ساختهای مناسب مانند اقامتگاههای بوم گردی هستیم.
وی گفت: تقویت و توجه به بوگردی در مسیر احیا و بازتولید سنتهای محلی باید محور اصلی سیاستهای دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد تا شاهد رونق و آبادی روستاها و شهرها باشیم.
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
9869 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.