مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خراسان رضوی روز دو شنبه در در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای این مانور همزمان با سراسر کشور تا بیستمین روز فروردین ماه آتی با هدف نظارت بر سلامتی خدمات ارائه شده به مسافران نوروزی ادامه دارد.
محمد باباخانی افزود: در این چارچوب بازرسان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، رستورانها، اقامتگاههای موقت و دائم، پارکها، استخرها و مجموعه های آبی و مراکز تامین آب شرب شهرها بازدید مستمر و روزانه دارند.
وی ادامه داد: 90 گروه بازرسی شامل 380 نفر برای اجرای این مانور در سطح خراسان رضوی ساماندهی شده اند. همچنین در هر شهرستان یک گروه ناظر بر فعالیت روزانه بازرسان نظارت دارد. با هماهنگی دادگستری نیز در این ایام شوراهای حل اختلاف ویژه به پرونده های ارجاعی رسیدگی نموده و حکم قضایی لازم را در خصوص آنها صادر می کنند.
مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: امسال بازرسان این نهاد به دستگاههای پیشرفته تشخیصی قابل حمل شامل حرارت سنج، پ.هاش سنج، آزمایش روغن، شوری سنج و آزمایشگر کلر آب مجهز هستند تا موارد مشکوک را در محل مورد آزمایش قرار داده و کنترل کنند.
وی افزود: زائران بارگاه نورانی حضرت رضا(ع) و ساکنان مشهد طی ایام تعطیل نوروز در صورت مشاهده هر گونه تخلف می توانند با شماره تلفن شبانه روزی 190 تماس بگیرند تا کارشناسان بهداشت در اسرع وقت برای رسیدگی به موضوع به محل اعزام شوند.
قائم مقام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این همایش کار بازرسان بهداشت و سلامت طرح نوروزی را بسیار بزرگ و حساس توصیف و بیان کرد: شهر مشهد هم از منظر ملی و هم از منظر بین المللی مورد توجه همگان است و با توجه به گستره رسانه های مجازی عملکرد درست همه نهادها بسیار بیشتر از گذشته در معرض دید و داوری عموم قرار می گیرد.
دکتر اصغر فرهمند افزود: در اجرای این طرح مهم ملی علاوه بر نظارت بر اماکن عمومی، نظارت بر سلامت مواد غذایی از مزرعه تا سفره می بایست مدنظر بازرسان باشد و با توجه به برنامه ریزی انجام شده هماهنگی بین بخشی می تواند بسیار مفید واقع شود.
6070/1858
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.