اخبار مرتبط

حیدر خوش نیت روز دوشنبه در نشست با نمایندگان احزاب فعال در این شهرستان افزود: فعالیت تشکل های غیرقانونی در مشهد به یکی از معضلات این شهر تبدیل شده است که تجمع چندی پیش برخی افراد بدون هویت و شناسنامه در ساختمان چند نهاد دولتی از آن جمله است.
وی اظهار داشت: در برخورد با این تشکلها ابتدا در چارچوب قانون از آنان دعوت می شود تا مرامنامه خود را ارائه نمایند و پس از آن سایر مراحل قانونی در باره آنان اجرا می شود.
وی به تسهیل صدور مجوز فعالیت احزاب اشاره کرد و گفت: پیش از این برای فعالیت دفاتر شهرستانی احزاب ابتدا فرایند استعلام گیری از دستگاههای ذیربط انجام می شد که در حال حاضر تنها داشتن معرفی نامه کتبی از دفتر کشوری حزب ملاک صدور مجوز فعالیت برای آنان می باشد.
خوش نیت، شمار احزاب و نمایندگی های آنان در شهرستان مشهد را 33 مورد عنوان کرد و افزود: حرمت احزاب باید در عمل نگه داشته شود نه اینکه تنها در زمان انتخابات برای فعالیت آنان فراخوان داده شود.
وی همچنین با اشاره به انتشار بیانیه مهم گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در این بیانیه به توجه به جوانان با رویکرد ارتباط با مردم تاکید شده است و برای انجام اقدامات عملیاتی نیاز به نهاد و ستاد سازی نیست، اگر احزاب قدرتمندانه برای تحقق اهداف این سند مهم وارد نشوند برخی دیگر وارد شده و آن را به سود خود مصادره می کنند.
وی گفت: در مقوله انتخابات نیز احزاب با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 94 نقطه نظرات و دیدگاههای خود را به فرمانداری اعلام نمایند تا آنچه مربوط به حوزه اجرایی است مورد نقد و تبادل نظر قرار گیرد.
در این نشست نمایندگان احزاب فعال در این شهرستان به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
3221 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.