اخبار مرتبط

دبیر علمی همایش در مراسم آغازین آن 'تعامل و همفکری اندیشمندان مسلمان و دیگر ادیان توحیدی درباره مبانی، مسائل و چالشهای مشترک حوزه تربیت دینی، تبیین آموزه‌ های تربیتی اسلام با محوریت معارف اهل ‌بیت به ویژه حضرت امام رضا(ع) و نیز ارائه دستاوردهای جهان اسلام به ویژه انقلاب اسلامی ایران را در زمینه تربیت دینی' از اهداف همایش بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی برشمرد.
مرتضوی رجوعی افزود: بر این اساس 15 عضو هیات علمی همایش به بررسی 230 مقاله ارائه شده از ایران، لبنان، هند، فرانسه و عراق پرداخته و از میان آنها 150 مقاله منتخب به چاپ رسید.
وی ادامه داد: مدیران موسسات آموزشی و تربیتی داخل و خارج ایران و اندیشمندان حوزه تربیت دینی داخلی و خارجی برای حضور در این همایش دعوت به عمل آمد و در مجموع 60 نفر از این شخصیتها هم اینک میهمان همایش بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی در مشهد هستند.
دبیر علمی همایش بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی گفت: پنج 'پیش نشست' برای تمهید همایش اصلی آبان ماه گذشته در دانشگاه بین ‌المللی امام رضا(ع)، آذر ماه در لبنان، دی ماه در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مشهد و نیز بهمن ماه گذشته در هند برگزار شد.
وی افزود: 100 نهاد فعال از داخل و خارج ایران در برپایی همایش بین‌ المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی مشارکت دارند.
همایش بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی ‌المللی به مدت دو روز در قالب هشت نشست تخصصی و هشت سخنرانی شخصیتهای بین المللی دارای تجربه در حوزه تعلیم و تربیت دینی در مشهد ادامه دارد.
7489/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.