اخبار مرتبط

محمدهادی ضیایی مهر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: مطابق برنامه کلان راه آهن جمهوری اسلامی ایران در افق سال 1400 می بایست حمل بار در کشور از طریق خطوط ریلی به 30 درصد و حجم جا به جایی مسافر به 20 درصد از کل دیگر در شیوه های حمل و نقل ارتقا یابد.
وی ادامه داد: هم اکنون 16 درصد جا به جایی بار در خراسان رضوی از طریق خطوط ریلی صورت می گیرد لذا دستیابی به سهم 30 درصدی در این بخش تا پایان برنامه ششم توسعه در دستور کار اداره کل راه آهن خراسان است.
مدیرکل راه آهن خراسان گفت: با توجه به پیشی گرفتن بخش مسافری راه آهن این استان از برنامه تعیین شده، برای کمک به تحقق سهم 20 درصدی جا به جایی مسافر از طریق راه آهن در کشور، سهم 37 درصدی انتقال مسافر از طریق ریل در خراسان برای سال 1400 هدفگذاری شده است.
طول خطوط ریلی خراسان رضوی با 45 ایستگاه راه آهن به هزار و 500 کیلومتر می رسد و روزانه 90 رام قطار مسافربری و 35 رام قطار باربری در این شبکه ریلی رفت و آمد دارند. سالانه 42 درصد قطارهای مسافربری کشور به مشهد رفت و آمد می کنند که این رقم معادل جا به جایی سالانه 13 میلیون نفر در این مسیر ریلی است.
همچنین سالانه افزون بر هشت میلیون تن بار در شبکه داخلی و بین المللی به ویژه با آسیای مرکزی به صورت ترانزیت، صادرات و واردات در خطوط راه آهن خراسان رضوی جا به جا می شود.
3221/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.