اخبار مرتبط

محمد محمدزاده روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مالکان اسناد دفترچه ای تا پایان سال 1398 مهلت دارند در مراجعه به اداره های ثبت اسناد و املاک نسبت به تعویض اسناد مالکیت دفترچه‏ ای به تک برگی اقدام کنند.
وی ادامه داد: اداره ثبت اسناد و املاک کاشمر همچنین از ابتدای امسال تاکنون شش هزار و 942 سند کاداستری صادر کرده که نسبت به مدت مشابه پارسال 25 درصد بیشتر است.
رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کاشمر گفت: انجام چهار هزار و 160 فقره پاسخ به استعلامات دفاتر رسمی اسناد و املاک، بازداشت املاک از طرف دادگاه و مراجع قضایی به تعداد هزار و 287 فقره و رفع بازداشت 962 مورد ملک به دستور مقامات قضایی از دیگر اقدامات این اداره از ابتدای امسال تاکنون بوده اند. همچنین امسال 357 عملیات ثبتی مربوط به تفکیک در کاشمر انجام شده است.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و 841 پرونده نیز در جریان 'داده آمایی' وارد سامانه جامع املاک کاشمر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال که دو هزار و 535 فقره پرونده داده آمایی بود رشد کرده است.
'داده آمایی' شامل کنترل یا وارد کردن داده ها به سامانه، کنترل صحت داده ها، وارد کردن داده به رایانه، تغییر شکل داده، توسعه و مستندسازی یک ساختار پایگاه داده است که بتوان معیارهای مختلف مورد نیاز کاربر را در آن تجمیع کرد.
رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کاشمر به موضوع تثبیت مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی نیز اشاره و بیان کرد: در این زمینه در سامانه یکپارچه کاداستر با تثبیت 442 میلیون و 942 هزار هکتار از اراضی ملی سند کاداستری صادر و در شبکه کاداستر جانمایی شد که این رقم نیز نسبت به پارسال دو برابر شده است.
'کاداستر' نوعی فهرست نقشه ‌برداری ثبتی است که ارزش حقوقی داشته و می توان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.
محمد زاده افزود: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه 704 فقره پرونده اجرایی در این اداره در جریان بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 45 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: از کل پرونده های تشکیلی اجرایی در سال جاری تعداد 375 فقره پرونده اجرایی مختومه شده که این رقم نسبت به پارسال در حدود 285 درصد رشد داشته است.
رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کاشمر به درآمدهای حاصله از نیم عشر اجرایی وصولی ثبت اسناد کاشمر در سال 97 اشاره کرد و گفت: امسال این درآمد، مبلغی افزون بر هزار میلیارد و 765 میلیون ریال است که در مقایسه با پارسال که مبلغ 920 میلیون ریال بوده رشدی در حدود 90 درصد داشته است.
'نیم عشر دولتی' یا اجرایی مبلغی است که دولت در ازای اجرای حکم از خواهان اجرا دریافت می کند و یک بیستم کل مبلغ محکوم به است.
وی افزود: درآمد حاصل از مزایده سال 97 این اداره مبلغی افزون بر 633 میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال که مبلغی حدود 336 میلیون ریال است رشدی در حدود دو برابر را نشان می دهد.
کاشمر در فاصله 228 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
7497/1922
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.