اخبار مرتبط

محمد خزائی پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه 'بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اقتصادی' در مشهد طی گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند دنیا بویژه آمریکا یک جنگ اقتصادی را با ایران شروع کرده است.
وی اظهار داشت: علت این جنگ اقتصادی نیز این است که تاکنون همه توطئه های علیه ایران با شکست مواجه شده و در شرایط کنونی ایران با آمریکا در یک نبرد اقتصادی قرار گرفته است و باید از هر ساز و کار داخلی و بین المللی برای کاستن تاثیر تهاجم مخالفین انقلاب تلاش کرد.
وی گفت: البته آمریکایی ها و دشمنان ما به اهدافی که برای منزوی کردن اقتصاد و به صفر رساندن تعاملات اقتصادی خارجی ایران در نظر دارند، نخواهند رسید.
مشاور عالی وزیر امور اقتصادی و دارایی در باره تلاش دولت برای حذف قوانین مخل فضای کسب و کار افزود: در این راستا معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد، رفع موانع حوزه کسب و کار را پیگیری می کند که در این زمینه موانع متعددی شناسایی شده و بیش از هزار مورد از قوانین مخل فضای کسب و کار حذف شده و مجوزهایی که لازم بوده نیز گرفته شده است.
وی اظهار داشت: در زمینه اصلاح برخی قوانین و مقررات در حوزه سرمایه گذاری نیز سازمان سرمایه گذاری جلسات متعددی را طی یک سال گذشته با قوه قضائیه، معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی و دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار کرده است.
وی گفت: موارد قابل اصلاح شناسایی و جمع بندی شده و برای اظهار نظر نهایی به معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری ارسال شده است تا موارد مرتبط با حوزه قانونگذاری به مجلس شورای اسلامی ارسال شود و موارد مرتبط با دولت نیز در هیات دولت بررسی و اصلاح شود.
خزائی افزود: جداول مربوط به اصلاحات موارد مرتبط با قانون سرمایه گذاری نیز مشخص شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی که روز پنجشنبه در راس هیاتی از این وزارتخانه به مشهد سفر کرده است طی نشست های مختلف با سرمایه گذاران خارجی و داخلی و فعالان بخش خصوصی استان خراسان رضوی در حاشیه نمایشگاه 'بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اجتماعی' به بحث و بررسی مشکلات سرمایه گذاری پرداخته است.
7489 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.