اخبار مرتبط

سید جعفر مروارید روز پنجشنبه در دومین نشست هنرمندان کانونهای فرهنگی هنری مساجد در محل مسجد کرامت مشهد افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی سال 1352 از همین مسجد کرامت به عنوان یکی از پایگاههای تبیین آرمان رهایی بخش اسلام استفاده کردند.
وی ادامه داد: هنر انقلاب اسلامی در دوران ستم شاهی، نظام خواهی مردم از طریق پایگاههای مساجد بود که در مقابل رژیم طاغوت به پیروزی رسید. در این مساجد مضامین آگاهی بخش همچون قدرت مردم و حق تعیین سرنوشت توسط خود مردم، تبلور یافته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هنر امروز نیز خودآگاهی مستمر درفضای مجازی و اجرای حفظ جمهوریت است. هنرمندان باید با زبان هنر نشان دهند چه زحمات، فداکاریها و جهادهایی صورت گرفت تا نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل شود.
مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی نیز در همین همایش ظرفیت کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان را بسیار بالا توصیف و بیان کرد: زبان هنر در ارائه مطالب به بیان و مفاهیم ارزشمند دینی و انقلابی است که سبب ماندگاری می شود. هنر دینی و اسلامی در مکتب ما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
محمدحسین عبداللهی افزود: پنج هزار و 600 نفر از اعضای کانونهای مساجد خراسان رضوی در رشته های مختلف فعالیت داشته که استعداد های فراوانی دارند که می بایست شکوفا شود. برای شکوفایی اعضای کانونهای مساجد باید از ظرفیت محققان، پژوهشگران و شاعران استفاده کنیم
وی گفت: امسال همایش خواهران نخبه در مشهد برگزار شد و توانستیم بانک جامعی از اطلاعات آنها را به دست آوریم.
تاکنون برای هزار و 771 کانون فرهنگی و هنری مساجد در خراسان رضوی مجوز فعالیت صادر شده است. هزار و 300 مورد از این کانونها دارای مجوز کتابخانه هستند.
2030/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.