اخبار مرتبط

عباس محمدیان روز یکشنبه در نشست اعضای کاروان رسانه انقلاب با مدیران دستگاههای اجرای قوچان افزود:
قطار انقلاب در حال حرکت بوده و در همه حوزه ها رشد سریع داشته و مردم قهرمانان اصلی و مسافران این قطار هستند که مسئولین باید به آنان خدمت کنند.
وی اظهار داشت: مردمی ترین نظام دنیا در ایران است زیرا از ابتدای انقلاب تاکنون 37 انتخابات در آن برگزار شده که در هیچ کشوری به این حد به آرای مردم توجه نشده است.
وی با بیان اینکه اگر بتوانیم جوانان را با انقلاب همراه کنیم به افق روشن دست پیدا خواهیم کرد گفت: جوانان دهه 70 و 80 با انقلاب بیگانه اند و دوران ستم شاهی، مبارزات انقلابی مردم و هشت سال دفاع مقدس را درک نکرده اند.
محمدیان افزود: آشنایی نسل جدید به ویژه جوانان دهه 70 و 80 با دستاوردهای انقلاب هدف کاروان رسانه ای انقلاب در شهرهای این استان است.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فضای مجازی فرصتی برای تودهنی به دشمن است اظهار داشت: 68 درصد فعالان فضای مجازی جوانان زیر 18 سال هستند که دشمنان برای آنها سرمایه گذاری می کند اما برخی مدیران برای این جوانان وقت ندارند.
وی با بیان اینکه رسانه پلی بین مردم و مسئولین است گفت: فاصله مردم و مسئولین زیاد شده که حضور این کاروان می تواند این فاصله را کم کند.

* احداث و مقاوم سازی 6 هزار و 605 واحد مسکونی در روستاهای قوچان
مدیر بنیاد مسکن قوچان نیز در این نشست گفت: طی 40 سال انقلاب 6 هزار و 605 واحد مسکونی در روستا های این شهرستان احداث و مقاوم سازی شده و 430 واحد مسکونی نیز در قالب 10 پروژه در شهر قوچان به قشر کم درآمد واگذار شده است.
علی اکبر قوی هیکل افزود: 12 هزار و 815 سند نیز در 127روستا به مالکین واگذار شده است.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن از دستاوردهای انقلاب است که به فرمان امام خمینی (ره) با هدف کمک به محرومین جامعه تاسیس شد، اظهار داشت: طرح هادی در روستاهای بیش از 20 خانوار برای 151 روستای این شهرستان مطالعه و تصویب شده که در 46 روستا اجرا شده یا در دست اقدام است.

* 123 روستا در قوچان دارای آب شرب بهداشتی است
سرپرست اداره آب و فاضلاب روستایی قوچان نیز در این نشست گفت: تاکنون 123 روستای این شهرستان زیر پوشش این اداره قرار گرفته که قبل پیروزی انقلاب این تعداد 6 روستا بوده است.
هادی بهمنیار افزود: اشتراک روستایی نیز از چهار هزار مشترک به 23 هزار مشترک برای 63 هزار نفر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه حجم مخازن زیرزمینی از 4 هزار متر مکعب به 14 هزار و 25 متر مکعب رسیده است اظهار داشت: منابع آب این شهرستان نیز از 6 مورد در قبل از انقلاب به 96 منبع چاه و چشمه افزایش یافته است.

* قوچان جزو چهار قطب اصلی اتوماسیون شبکه توزیع برق استان است
معاون اداره برق قوچان نیز گفت: رویکرد مدیریت برق این شهرستان استفاده از تکنولوژی نوین است که در حال حاضر جزو چهار قطب اتوماسیون شبکه توزیع استان هستیم.
محمد زواریان افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب در این شهرستان هفت هزار و 490 مشترک از نعمت برق برخوردار بودند که این تعداد در حال حاضر به بیش از 77 هزار مشترک رسیده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون برای 208 نقطه روستایی در این شهرستان برق رسانی انجام شده که به رغم وجود 180روستا در این شهرستان 28 نقطه روستایی که فاقد کد آبادی هستند نیز برق رسانی شده است.
وی گفت: قبل از انقلاب سه هزار و 12 خانوار روستایی مشترک برق شهرستان بودند که این تعداد اکنون به 18 هزار خانوار رسیده است.
زواریان افزود: طول شبکه توزیع از 200 کیلومتر به بیش از 2 هزار کیلومتر و تعداد ترانسفورماتورهای توزیع نیز از 60دستگاه به یک هزار و 640 دستگاه افزایش یافته است.

* 114 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در قوچان فعال است
رئیس شبکه بهداشت و درمان قوچان هم در این نشست گفت: در حال حاضر 87 خانه بهداشت و 27 مرکز خدمات جامع سلامت در این شهرستان فعال است.
اردشیر کارآمد افزود: پیش از پیروزی انقلاب بیمارستان شهدا تنها مرکز درمانی این شهرستان بود که در حال حاضر 2 مرکز درمانی بیمارستان تخصصی شهدا با 64 تخت و بیمارستان حضرت موسی بن جعفر (ع) با 128تخت فعال است.
وی اظهار داشت: مجوز افزایش تخت در بیمارستان حضرت موسی بن جعفر به 150 تخت اخذ شده که چشم انداز این مرکز رسیدن به 250 تخت است.
وی با بیان اینکه برای اولین بار 2 متخصص سرطان شناسی طی روزهای آینده به بخش شیمی درمانی و غربالگری بیمارستان موسی بن جعفر (ع) اعزام خواهند شد گفت: در حال حاضر 57 پزشک عمومی ، 20 پزشک خانواده ، 56 متخصص و چهار متخصص طب اورژانس در قوچان فعالیت دارند.
کاروان خبرنگاران رسانه انقلاب به همت بسیج رسانه خراسان رضوی با هدف هم افزایی رسانه های استان برای معرفی دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی به شهرستانهای خراسان رضوی عزیمت کرده است.
این کاروان در هفتمین سفر خود وارد قوچان شده و علاوه بر نشست با مسئولین این شهرستان، برگزاری تریبون آزاد و بیان مشکلات مردمی، زیارت بقعه آقانجفی قوچانی و مقبره امامزاده سلطان ابراهیم بن موسی الکاظم (ع) به همراه بازدید از چند واحد صنعتی و تولیدی را در برنامه کاری خود دارد.
شهرستان 180 هزار نفری قوچان در 137 کیلومتری مشهد واقع است.
7501 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.