اخبار مرتبط

سید جعفر مروارید روز یکشنبه در حاشیه برگزاری شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در جمع خبرنگاران تحقق این مهم را نیازمند برنامه ریزی جامع ذکر و بیان کرد: مشهد یک شهر بین المللی با تاثیرگذاری دینی بر فضای جهان اسلام است و می توان با یک برنامه ریزی مطلوب در جهت راه اندازی سینمای تخصصی از هنر فیلم برای برجسته سازی بعد فرهنگی و مذهبی و پاسخگویی به نیاز زائران بهره گرفت.
وی افزود: امسال برای نخستین بار طی 15 دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد 34 فیلم در پنج سینمای این شهر به نمایش درمی آیند که پاسخگوی ذائقه سینمادوستان با سلائق متنوع خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: طی دو روز اخیر از اکران فیلمهای جشنواره فجر در مشهد استقبال شهروندان از آنها بسیار عالی بود، تبلیغات محیطی سطح شهر نیز به صورت گسترده برای جشنواره فجر انجام گرفته تا مردم آشنایی بیشتری با فیلمهای امسال داشته باشند.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 تا 22 بهمن ماه همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی در تهران آغاز شده است. در این دوره جشنواره و در بخش 'سودای سیمرغ' آثاری همچون فیلمهای آشفتگی، ایده اصلی، بنفشه آفریقایی، 23 نفر، پالتو شتری، تیغ و ترمه، جمشیدیه، خون خدا، درخونگاه، سال دوم دانشکده من، سرخ پوست، سمفونی نهم، شبی که ماه کامل شد، طلا، تختی، قسم، قصر شیرین، رد خون، متری شش و نیم، مردی بدون سایه، مسخره باز و ناگهان درخت حضور دارند.
آثار 'بخش نگاه نو' جشنواره نیز فیلمهای پالتو شتری، جاندار، حمال طلا، دیدن این فیلم جرم است، روزهای نارنجی، زهر مار، سونامی، مسخره باز، معکوس و یلدا هستند.
همچنین مستندهای این دوره از جشنواره بهارستان خانه ملت، تمام چیزهایی که جایشان خالی است، خانه ای برای تو، دلبند و نتهای مسی یک رویا می باشند.
7489/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.