اخبار مرتبط

رئیس شورای برنامه ریزی و علمی این همایش در مراسم پایانی آن گفت: تاکنون به ادیان و پیروان مذاهب مختلف در جهان ظلم بسیار شده است و دترین اهانت ها به حقوق انسانها انجام می گیرد.
آیت الله محمد هادی عبدخدایی افزود: اگر رهبران ادیان وحدت و ائتلاف داشتند، کمونیسم بوجود نمی آمد که به طور یقین وضعیت قرن حاضر بهتر از قرن گذشته خواهد بود و پیروان ادیان خواهند توانست در سایه وحدت، عدل را در دنیا برقرار کنند.
وی اظهار داشت: حرکت ادیان برای برقراری صلح و عدالت در دنیا باید برای خدا باشد، در این صورت به نتیجه لازم دست خواهیم یافت.
عضو شورای علمی همایش بین ‌المللی امام رضا (ع) و گفت و گوی ادیان نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از 6 نشست برگزار شده در حاشیه این همایش پرداخت و گفت: خدا محوری نقطه مشترک ادیان یکی از موضوعاتی بود که در این نشست ‌ها به آن پرداخته و با استقبال بسیار مواجه شد.
حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی افزود: اسلام دین گفت و گو است و پیامبر بزرگ اسلام (ص) در سال دهم هجری با مسیحیان نجرانی بدون اختلاف و توام با کرامت و مهربانی گفت و گو کردند.

*رهبران ادیان می توانند نسخه اصلی دین را به دنیا ارائه دهند
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: پیامبر (ص) در شبه جزیره عربستان در حالی رسالت خود را آغاز کرد که آن کشور در بدترین شرایط فرهنگی قرار داشت.
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر افزود: آیین اسلام و آمدن دستوراتی در ارتباط با هدایت انسان ها، تمام شرق و غرب عالم را تحت تاثیر قرار داد زیرا این آیین با فطرت انسان ها سر و کار داشت.
وی بیان کرد: دین اسلام و پیروان آن بیش از آنکه مناطق مختلف را به تصرف درآورند، موفق به فتح فرهنگی و ترویج باوری شدند که همه دنیا را تحت تاثیر قرار داد.
وی گفت: انقلاب اسلامی و تداوم آن توانست معادلات بین المللی را برهم زند و اهتزاز این پرچم باعث شد نسخه اصلی و دست نخورده دین به مردم دنیا نشان داده شود.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که اسلام خواهی در دنیا رشد کرده، به موازات آن اسلام هراسی نیز شکل گرفته است و داعش نسخه جعلی از اسلام است که استکبار می خواهد آن را به دنیا ارائه دهد.
وی گفت: امروز اگر بتوانیم چهره واقعی دین را توسط رهبران ادیان مختلف به مردم ارائه‌ دهیم، قطعا بشریت در مسیر سعادت قرار می گیرد.
در این مراسم از پروفسور جوزف ایلول استاد دانشگاه پاپی توماس آکویناس، ماموستا دکتر عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد، دکتر یونس حمامی لاله زار مرجع دینی کلیمیان ایران و همچنین از خانواده شهید هرمز باباخانی از شهدای آشوری قدردانی شد.
7489 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.