اخبار مرتبط

حجتعلی شایانفر روز یکشنبه در همایش آموزشی مدیریت بحران در شهرستان سبزوار افزود: هر چه آمادگی دستگاه های اجرایی بیشتر باشد هزینه حوادث ناشی از بحران کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه رعایت استانداردها در بحران مهم است و باید در پی مدیریت ریسک در بحران باشیم، اظهار داشت: برگزاری گارگاهها و همایش های آموزشی، آمادگی لازم بین دستگاهها را ایجاد می کند.
وی با اشاره به اهمیت بانک اطلاعاتی ماشین آلات و میزان خطر پذیری آنها گفت: در نظام مدیریت بحران باید مخاطرات و نقاط آسیب پذیری شناسایی و مشخص شود.
شایانفر افزود: برای اینکه در هنگام وقوع بحران موفق عمل کنیم باید مخاطرات به خوبی شناخته شده و مطابق با نوع بحران تجهیزات و امکانات به میدان آورده شود.
وی ادامه داد: موضوع پیشگیری، آمادگی و بازسازی، مشارکت و همکاری تمام دستگاهها و سازمانها را می طلبد و با مشارکت بین بخشی می توانیم نقش بهینه و موثری در بحران ها ایفا کنیم.
فرماندار ویژه سبزوار نیز گفت: برابر آنچه در قانون مدیریت بحران تعریف شده دستگاههای مرتبط باید از آمادگی لازم برای مقابله با بحران برخوردار باشند.
احمد برادران افزود: توجه به آموزش نقش مهمی در آمادگی مسئولان و دستگاههای اجرایی هنگام بروز بحران دارد.
وی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی باید با رویکرد پیشگیری تلاش کنند اتفاقات هنگام بحران را به حداقل برسانند که در این راستا دهیاران و شوراها بهترین پایگاههای مقابله با بحران در مراکز روستاها هستند و برگزاری دوره های آموزشی برای آنها ضروری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز با اشاره به بلاخیزی منطقه گفت: با افزایش کمی و کیفی و تنوع آمبولانس ها، افزایش پایگاههای اورژانس جاده ای و راه اندازی اورژانس هوایی اقدامات مهمی در مدیریت بحران در این منطقه انجام گرفته است.
علیرضا مسلم افزود: همچنین تحکیم سازه های بهداشتی و درمانی، بهینه سازی ارتباطات بی سیم، آموزش کارکنان و توانمندسازی آنها انجام شده و مانورهای مختلف برای افزایش مهارت و دوره های آموزشی لازم برگزار شده است.
همایش آموزشی مدیریت بحران با حضور مسئولان و کارمندان نهادهای مرتبط از جمله اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، آب و فاضلاب شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن مدت 2 روز در سبزوار ادامه دارد.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
8145/7495 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.