اخبار مرتبط

احمد صالح نژاد روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: بسیاری از دستگاههای دولتی حاضر نیستند اماکن ورزشی خود را در اختیار عموم مردم قرار دهند.
وی با بیان اینکه تعداد اماکن ورزشی بخش خصوصی در مشهد از سایر شهرهای کشور بیشتر است اظهار داشت: بسیاری از باشگاه های خصوصی در مشهد با سرمایه گذاری میلیاردی خدمات خوبی ارائه می دهند و هر چند به معایب و برخی آسیبهای این باشگاهها واقف هستیم اما معتقدیم بخش دولتی به تنهایی نمی تواند این میزان در حوزه ورزش سرمایه گذاری کند.
وی گفت: مشکلی که در خصوص فعالیت هیاتهای ورزشی شهرستانی وجود دارد مربوط به تداخل حوزه فعالیت های هیاتهای استانی و شهرستانی است، برخی هیاتهای استانی به خاطر درآمد بسیار به سراغ مشهد می آیند و اماکن ورزشی در مشهد را به هیاتهای شهرستانی واگذرار نمی کنند و این اداره به دنبال استفاده از ظرفیت های قانونی شهرستان برای هیاتهای مشهدی و احقاق حقوق این ورزشکاران است.
صالح نژاد تعداد اماکن ورزشی که در اختیار اداره مشهد قرار دارند را چهار مجموعه اعلام کرد و افزود: تمام درآمد های اجاره پس از بازگشت از خزانه به هیاتهای ورزشی مشهد واریز می شود.
وی اظهار داشت: با پیگیری مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، ازابتدای سال جاری تاکنون همه مبالغ یاد شده که معادل 10 میلیارد ریال است به هیاتهای ورزشی شهرستان واریز خواهد شد.
وی همچنین شهرستان مشهد را در زمینه ورزش همگانی شاخص و سرآمد کشور دانست و گفت: بر اساس سند ورزش کشور تا سال 1404 در حوزه ورزش همگانی باید 50 درصد جمعیت کشور در این حوزه فعالیت نمایند که هم اکنون این رقم 21 درصد است.
رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد افزود: نظارت و صدور مجوز برای باشگاههای ورزشی مشهد یکی از مسائل مهم این اداره است اما فقط یک پست کارشناسی در این اداره برای نظارت بر 2 هزار باشگاه ورزشی در مشهد کافی نیست.
وی اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان مشهد نه نیرو و نه بودجه مشخصی در این زمینه دارد اما وظیفه پاسخگویی در باره باشگاه ها را می پذیرد.
وی همچنین به بخشهای مرکزی، رضویه و احمدآباد و وجود حدود 400 روستای شهرستان مشهد اشاره کرد و گفت: لزوم فعالیت ورزشی در این بخشها و روستاهای بزرگ خارج از شهر مشهد را بارها به هیاتهای ورزشی شهرستان گوشزد کرده ایم و از رسانه ها نیز می خواهیم در انعکاس فعالیتهای ورزشی در روستاها و حاشیه شهر مشهد توجه ویژه نمایند.
صالح نژاد افزود: علاوه بر 780 باشگاه ورزشی در مشهد که به صورت مشترک برای مردان و زنان استفاده می شود، 168 باشگاه ورزشی مخصوص بانوان و 6 باشگاه نیز مخصوص کودکان در این شهرستان فعالیت دارند و در مجموع 90 هزار بانوی مشهدی در سال جاری به فعالیت ورزشی در این تعداد باشگاه پرداخته اند.
وی اظهار داشت: 42 سازمان مردم نهاد در اداره ورزش و جوانان مشهد مجوز گرفته اند و بیش از 300 سمن نیز در حال دریافت مجوز هستند.
صالح نژاد از راه اندازی مجمع خیرین ازدواج در مشهد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: باید توجه داشت در حوزه جوانان و فعالیتهایی از این دست سمن ها و بخش خصوصی می توانند بسیار بهتر از بخش دولتی ایفای نقش نمایند و ما نیز در پی مشارکت هر چه بیشتر سمن ها در حوزه مشارکتهای مردمی هستیم.
حدود 10 درصد جمعیت شهرستان 3.5 میلیون نفری مشهد در روستاهای آن ساکن هستند.
3221 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.