علی اکبر ولایتی روز سه شنبه در گردهمایی مدیران مدارس متوسطه سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، در مشهد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیتهای بالای آموزشی برخوردار است و کشورهای منطقه نیز می توانند از این واحد آموزشی ایرانی و همچنین از مدارس سما بهره مند شوند.
وی همچنین به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره و بیان کرد: برای تهیه این سند سالها کار مطالعاتی شده و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز می باشد اما این سند راهبردی آموزشی و تربیتی به درستی در مدارس کشور اجرا نمی شود.
رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مدارس سما در سراسر کشور باید از سند تحول بنیادین به درستی استفاده کنند تا الگویی برای دیگر مدارس شود. 800 مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی در سراسر کشور هم اینک زیر نظر دانشگاه آزاد است که در تاریخ آموزش و پرورش این تعداد مجموعه غیردولتی بی سابقه است.
وی در ادامه همچنین گفت: دوره دبستان برای آینده نوجوانان مهمتر از دانشگاه است. تست زدن صرفا علم نیست و باید دانش آموزان در کنار آموزشهای علمی با فرهنگ اسلامی نیز در مدارس به خوبی آشنا شوند.
ولایتی افزود: یکی دیگر از ضعفها در مدارس اهمیت ندادن به زبان و ادبیات فارسی است که باید بیشتر مورد توجه مدیران آموزشی کشور قرار گیرد.
سازمان سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی 875 مدرسه غیرانتفاعی در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه دوره اول، متوسطه دوره دوم، فنی و حرفه ای و کاردانش در سطح کشور دارد. 85 هزار و 118 دانش آموزی در مدارس سما تحصیل می کنند.
8005/1858
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.