اخبار مرتبط

مجید علیخواه عصر یکشنبه در نشست خبری افزود: نظام مبادلات پیمانکاری و فرعی یکی از شیوه های نوین سازمان یونیدو برای حمایت از واحدهای صنعتی خرد و کوچک است.
وی اظهار داشت: در این راستا سامانه ای ایجاد و اطلاعات مربوط به پیمانکاران کلان و پیمانکاران خرد در آن درج شد تا این دو بخش همدیگر را بشناسند، دولت نیز وظیفه دادن پروژه ها به پیمانکار اصلی در حوزه داخلی و بین المللی را برعهده گرفت.
وی گفت: با همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، 77 واحد کوچک صنعتی این استان که توان قطعه سازی و مهندسی معکوس قطعات خارجی را داشتند، شناسایی و از بین آنها 35 شرکت در لیست تامین کنندگان قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز کشور قرار گرفت.
علیخواه افزود: نظام مبادلات پیمانکاری و فرعی برای قطعه سازان خرد به منظور تامین نیاز صنایع پتروشیمی و فولادسازی نیز در حال شکل گیری است.
وی ادامه داد: معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی از سال 1384 شکل گرفت و هم اکنون سه نسل از شهرک ها شامل شهرک های معمولی، شهرک های تخصصی (دو شهرک چرمشهر و ماشین سازی در استان) و شهرک های فناور (شامل پنج شهرک در استان) را در اختیار دارد.
وی گفت: با توجه به قابلیت های بسیار صنعت غذا در خراسان رضوی، شهرک فرآوری صنایع غذایی و بیو تکنولوژی شمال شرق در مشهد شکل گرفته که 17 استان را پوشش می دهد.
معاون شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی افزود: بزرگترین آزمایشگاه مرجع صنایع غذایی در شهرک فناوری صنایع غذایی مشهد با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی با پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی روز دنیا ایجاد شده است.
وی با اشاره به راه اندازی شرکت مدیریت صادرات در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی برای کمک به بازاریابی و فروش تولیدات واحدهای صنعتی اظهار داشت: این شرکت در استان 20 درصد از کل خدمات مشاوره ای از نظر ریالی و حجم قرارداد شامل نصب فونداسیون، بیمه، حمل و نقل، امور گمرکی، مباحث حقوقی در حوزه بازاریابی و فروش این نوع شرکتها درکشور را به خود اختصاص داده است.
علیخواه گفت: طی تفاهم نامه ای که این شرکت با فرابورس به امضا رساند، شیوه های نوین و مطمئن برای تامین مالی واحدهای صنعتی را ارائه کرد که در این راستا تاکنون یک واحد صنعتی استان از سوی فرابورس پذیرفته شده و پنج واحد دیگر در مرحله پذیرش از سوی فرابورس قرار دارند.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری توسط معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی افزود: در این راستا طی هشت ماه امسال پنج هزار و 366 هزار یورو سرمایه گذاری خارجی در شهرکها و نواحی صنعتی استان جذب شده است.
وی اظهار داشت: برای کمک به تامین مالی واحدهای صنعتی، صندوق بیمه ضمانت راه اندازی شده که به رفع کمبود وثیقه برای دریافت تسهیلات بانکی توسط واحدهایی صنعتی تا سقف سه میلیارد تومان کمک می کند.
علیخواه گفت: طی هشت ماه امسال 9 ضمانت نامه به ارزش 77 میلیارد ریال توسط این صندوق صادر شد، همچنین پارسال 15 درصد از کل ضمانت نامه های صادره توسط صندوق های مشابه در کشور به میزان 340 میلیارد ریال مربوط به خراسان رضوی بود.
وی افزود: شرکت های مدیریت صادرات به صورت تخصصی به بازاریابی و فروش تولیدات واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کمک می کنند که در این راستا پارسال 34.4 میلیون دلار در صادرات استان اثرگذار بود.
7489 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.