اخبار مرتبط

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی در حاشیه این مانور به خبرنگاران گفت: مانور به صورت گسترده‎ با هدف ارزیابی آمادگی و شناسایی نقاط قوت و ضعف انجام عملیات در شرایط اضطراری، با حضور ارگانها و نهادهای ایمنی، امدادی، آتش نشانی و امنیتی برنامه ریزی و برگزار شد.
محمدباقر قاسم زاده افزود: در جریان اجرای این مانور هیچگونه تاخیر و جا به جایی زمانی در پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه مشهد اعمال نشد. با حضور 250 دست اندرکار از همه ارگانهای امدادی این مانور به میزان 80 درصد طبق برنامه اجرا شد.
وی همچنین وضعیت ایمنی و آتش نشانی فرودگاه مشهد را خوب ارزیابی و بیان کرد: ظرف دو سال اخیر حادثه خاصی در این فرودگاه رخ نداد. تنها یک مورد سانحه اتفاقد افتاد که به خوبی مدیریت شد و طی آن حادثه خاصی پیش نیامد.
مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی به تجهیزات و دستگاه ناوبری فرودگاه مشهد نیز اشاره و بیان کرد: دستگاه ناوبری فعال در این فرودگاه در بیشتر فرودگاههای دنیا و کشور استفاده می شود و از لحاظ دستگاه ناوبری مشکل نداریم. حداقل دید با این دستگاه 800 متر است.
وی افزود: نصب دستگاه پیشرفته تر مقرون به صرفه نیست و تنها فرودگاه لندن و فرودگاههای کشورهای اسکاندیناوی که همیشه درگیر پدیده جوی مه هستند به دستگاه پیشرفته با دید صفر مجهز شده اند.
مانورهای کامل طرح اضطراری بر اساس الزامات سازمان هواپیمایی کشوری هر دو سال یکبار با هدف آمادگی و هماهنگی فرودگاهها و دیگر ارگانهای مستقر در آنها و همچنین ارگانهای امدادی و امنیت شهری در تمام فرودگاههای کشور برگزار می‎شود.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که بطور میانگین روزانه 180 پرواز و در زمان اوج مسافرتها روزانه تا 250 پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می شود.
7505/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.