اخبار مرتبط

وحید قبادی دانا روز یکشنبه در جمع خیران و مدیران موسسات غیردولتی خدمات به معلولان و معتادان در مشهد افزود: این در حالی است که می بایست حداقل 25 درصد برآورد انجام شده برای اجرایی کردن قانون حمایت از معلولان به بهزیستی اختصاص یابد.
وی ادامه داد: با این حال تلاش می شود با توجه به شرایط اقتصادی کشور و کمبود منابع، از ظرفیتها و امکانات موجود برای اجرایی کردن هرچه بهتر قانون حمایت از معلولان استفاده شود.
رئیس سازمان بهزیستی 'قانون جامع حمایت از معلولان' را کامل و مطلوب توصیف و بیان کرد: اگر این قانون به درستی اجرا شود به جرات می توان گفت از 'کنوانسیون بین ‌المللی حقوق معلولان' مترقی تر است.

* حل مشکلات مراکز خصوصی ضروری است
وی در ادامه همچنین گفت: اصلاح فرایندهای سازمانی برای حل مشکلات مراکز غیردولتی و خصوصی ارائه خدمات به معلولان و معتادان امری لازم و ضروری است. این اقدام می بایست باید با مشارکت فعال شرکای اجتماعی و تشکلهای مردم نهاد صورت گیرد زیرا خیران و مدیران موسسات غیردولتی صاحبان واقعی بهزیستی هستند و ما در سازمان بهزیستی تسهیلگر می باشیم.
قبادی همچنین به 'خانواده محوری در نگهداری معلولان' اشاره و بیان کرد: تمام تلاش خود را برای تحقق این امر بکار می‌ گیریم و در مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به پیگیریهای انجام شده تامین بودجه لازم برای پرداخت حق پرستاری احتمالا محقق می شود.
وی در ادامه به مشکلات اقتصادی مراکز غیردولتی در خصوص بیمه و مالیات نیز اشاره و بیان کرد: شفافیت در کار مؤسسات و ساز و کار نظام مند قابل رصد در این مراکز می تواند موجب اطمینان ‌سازی ‌شود و کاهش فشار دستگاههای مطالبه ‌گر شود.
رئیس سازمان بهزیستی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از مدیران مراکز سالمندان در زمینهی شهریه این مراکز گفت: در نظر داریم تا سال آینده این شهریه را به میزان 9 میلیون و 200 هزار ریال افزایش دهیم لذا رایزنیهای لازم با مجلس شورای اسلامی در حال انجام است.
400 مرکز خدمات به معلولان و معتادان در سطح خراسان رضوی زیر پوشش و نظارت اداره کل بهزیستی فعالیت دارند.
7496/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.