اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان عاملی مهم در فرآیند تولید صنعتی، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بالایی برای حوزه صنعت به دنبال دارند.

به گزارش ایلنا از مشهد ، مسعود مهدی زاده مقدم در بازدید برخی از شرکت‌های دانش بنیان، افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت مستمر دارد زیرا نقش این شرکت‌ها در کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه ارتقاء محصولات تولیدی واحدهای صنعتی بسیار اثرگذار است.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی، دانش بنیان سازی واحدهای صنعتی به کمک شرکت‌های دانش بنیان بوده تا ضمن ارتقاء توان رقابتی و بهبود کیفیت محصول، بسترسازی برای رقابت در بازارهای صادراتی بیشتر فراهم شود. ‌

وی با اشاره به نقش مهم شرکت های دانش بنیان در رشد و توسعه محصولات واحدهای صنعتی، ادامه داد:‌ حمایت از محصولات تولیدی مستلزم اطمینان بیشتر در بین مشتریان داخلی و خارجی بوده و شرکت‌های دانش‌بنیان در این میان قادر هستند نقش مطلوبی در راستای فرآیند اعتماد‌ سازی ایفا کرده و گام های موثری برای واحدهای صنعتی و تولیدی در زمینه های مختلف به خصوص صادرات بردارند.

 مهدی زاده مقدم عنوان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه تعداد 11 واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر اساس تفاهم نامه همکاری با منطقه ویژه علم و فناوری خراسان و با حمایت ملی 100 میلیون ریالی در لیست شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته اند.

وی با اشاره به سیاست های دولت و حمایت ها و برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود:‌ دولت با ابلاغ مشوق‌های لازم و اعطای تسهیلات مورد نیاز و سازمان صنایع کوچک با دستور العمل های مختلف و تسهیل کارها، این راه را برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به عرصه‌های تولید و صنعت بیش از گذشته فراهم کردند و شرکت ها و هم واحدهای صنعتی و تولیدی باید از این فرصت استفاده کنند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: بدون تردید در سال حمایت از کالای ایرانی باید دستاوردها و محصولات علمی و تحقیقاتی بیشتری از شرکت های دانش بنیان بعنوان کالا در اختیار صنایع بزرگ، بنگاههای اقتصادی خرد، کوچک و متوسط و نیز سرمایه گذاران قرار گیرد تا زمینه رشد، توسعه و رونق اقتصادی در واحدهای صنعتی و تولیدی بیش از پیش شود و نیز ارزش افزوده بالایی هم برای شرکت‌های دانش بنیان به همراه آورد.

وی در پایان گفت: با حمایت‌های انجام شده توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان، تعداد 18 واحد تولیدی هم در مرحله پیش ممیزی دانش بنیان شدن هستند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.