اخبار مرتبط

قربان میرزایی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی افزود: دستگاههای اجرایی استان تاکنون موفق به جذب و استفاده 680 میلیارد ریال از این مبلغ نشده اند.
'اوراق تسویه خزانه' اسناد تعهدی خاصی است که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صادر می شود. این اوراق در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی طلبکار و بدهکار قرار گرفته و صرفا به منظور تسویه بدهی همین اشخاص به دولت مورد استفاده قرار می گیرد.
سرپرست استانداری خراسان رضوی در ادامه نشست شورای استانی برنامه ریزی و توسعه گفت: در حوزه بازآفرینی شهری اقدامات خوبی انجام و مصوب شده که 117 محله شهری در خراسان رضوی بازآفرینی شوند. در این چارچوب باید 58 پروژه در قالب برنامه ششم توسعه تعریف شود لذا فرمانداران گزارش عملکرد خود را در این خصوص ارائه دهند و ضعفها را بیان کنند.
وی ادامه داد: در اجرای بند الف ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه تمامی دستگاههای عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری موظفند حداقل 30 درصد اعتبارات مربوط به فعالیتهای را در شهرها به محلات هدف بازآفرینی اختصاص دهند.
میرزایی در ادامه همچنین گفت: امسال خراسان رضوی برای چهارمین سال در جشنواره پژوهش و فناوری رتبه برتر را کسب کرد و
این بدان معنا است که استان ظرفیت خوبی در این زمینه دارد. خراسان رضوی دارای 181 دانشگاه و موسسه آموزش عالی، چهار هزار و 600 عضو هیات علمی، 250 هزار دانشجو و 313 شرکت فناور است که ظرفیت علمی بسیار بالایی می باشد.
وی به موضوع واگذاری پروژه های عمرانی نیز اشاره و بیان کرد: دستگاهها اعلام کرده اند با واگذاری 151 پروژه موافقند و این تعداد پروژه قابلیت واگذاری دارند اما اقدامی نشده در حالی که تا پایان آبان ماه قرار بوده کارگروه مربوط به این واگذاریها فعال باشد اما هیچ اقدام خاصی صورت نگرفته است.
سرپرست استانداری خراسان رضوی همچنین اظهارداشت: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و دشمنان به دنبال القای ناامیدی و یاس هستند لذا فرصت مغتنمی است و باید در این سالگرد فعالانه برخورد کرد و کار بزرگی صورت داد و دستاوردهای انقلاب را ارائه نمود تا احساس امید و نشاط به جامعه بازگردد.
وی ادامه داد: امروز اقتدار و امنیت درخت انقلاب اسلامی نه تنها بر ایران بلکه بر کل منطقه سایه افکنده لذا دستگاههای اجرایی باید از ظرفیت رسانه ها برای نشان دادن این اقتدار، امنیت و پیشرفت استفاده کنند. نگفتن و بیان نکردن این امور یک نوع همراهی با صداهایی است که به دنبال آلوده کردن فضا هستند.
1922/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.