اخبار مرتبط

سید حمیدرضا جوادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی یک هفته گذشته 250 تن گوشت قرمز گوساله به صورت منجمد برای توزیع در بازار خراسان رضوی تامین شده است.
وی ادامه داد: همچنین ظرف سه ماه گذشته در مجموع 500 تن گوشت قرمز منجمد با هدف تنظیم بازار و ایجاد تعادل در قیمت در سطح این استان توزیع شد. علاوه بر این توزیع گوشت گرم نیز از محل اجرای تهاتر گوشت قرمز با سبوس در حال انجام است. در این قالب دامدارانی که گوشت قرمز تولیدی خود را با قیمت مصوب ارائه می دهند در عوض نهاده سبوس دریافت می کنند.
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در این ارتباط به صورت متوسط روزانه سه تن گوشت قرمز برای رفع نیاز بازار تامین می شود.
وی همچنین مصرف روزانه گوشت گوسفندی را خراسان رضوی 50 تا 60 تن و گوشت گوساله را 40 تا 50 تن اعلام کرد.
خراسان رضوی 7.1 میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز دارد. این استان در حوزه گاوداری شامل صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی نیز دارای پنج هزار واحد دارای مجوز و 100 هزار راس ظرفیت گاو مولد است. کل موجودی دام سنگین مولد و غیرمولد در خراسان رضوی 320 هزار راس است.
خراسان رضوی در مجموع 14،6 میلیون واحد دامی دارد و سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصولات در حوزه دام و طیور این استان تولید می شود.
7496/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.