اخبار مرتبط

حجت الاسلام محمد ذاکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال سازمان اوقاف و امور خیریه همه ادارات کل را در سطح کشور مکلف به بارگذاری اوراق بایگانی، پرونده های مربوط به موقوفات و رقبات و بقاع متبرکه در سامانه جامع موقوفات کرد.
وی ادامه داد: تکلیف امسال اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ثبت الکترونیکی چهار میلیون برگ سند بود اما این نهاد توانست تاکنون 70 درصد از اسناد را بارگذاری کند.
معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: ثبت الکترونیکی اسناد به منظور تسهیل در انجام امورات اداری، شتاب در پاسخگویی به مراجعان، جلوگیری از بروز آسیبهای چرخش پرونده های فیزیکی در سطح ادارات، حفظ و نگهداری اسناد و مدارک وقفی انجام می شود.
وی افزود: تا پایان امسال کل اسناد شامل هشت میلیون و 500 هزار برگ سند موجود در 24 اداره و نمایندگی این نهاد در سطح خراسان رضوی ثبت الکترونیکی خواهد شد. با ثبت تمام اسناد موجود، بایگانی الکترونیکی موقوفات و بقاع متبرکه استان راه اندازی می شود و خراسان رضوی نخستین استان کشور در راه اندازی این بایگانی خواهد بود.
٢٠ هزار و ٢١٢ موقوفه در خراسان رضوی به صورت مستقیم توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه مدیریت می شود. مدیریت دو هزار و ٣٢٧ موقوفه نیز بر عهده متولیان آنها بوده و ١٢٠ موقوفه نیز به صورت مشترک بین متولیان و اداره کل اوقاف مدیریت می شوند.
7489/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.