اخبار مرتبط

محمد جواد استادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کافه کتاب صبح امروز توسط مامورین انتظامی مهر و موم شد و در حال پیگیری برای حل مشکل آن هستیم.
وی با بیان اینکه توسعه فضاهای فرهنگی جزو وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و حوزه کتاب نیز از حوزه های مهم در این زمینه محسوب می شود، اظهار داشت: ایجاد کافه کتابها یکی از ایده های موجود در این زمینه محسوب می شود.
وی گفت: کتاب فروشی های سنتی با توجه به تغییر و تحولات اجتماعی امروز در کنار فروش کتاب، فضایی برای دیدن کتاب، ایجاد تعامل افراد در این زمینه، معرفی کتابها و برگزاری برنامه های رونمایی از کتابها و گفت و گو در حوزه کتاب نیز فراهم می کنند که از این دست نمونه ها در سراسر کشور وجود دارد.
استادی با بیان اینکه کافه کتاب آفتاب در مشهد تجربه موفقی در این زمینه بوده است افزود: تداخل صنفی و ضرورت کسب مجوز یکپارچه برای فعالیت در این زمینه موجب ایجاد مشکل برای فعالیت کافه کتاب شده است.
وی اظهار داشت: طی ماههای گذشته چندین کافه کتاب به همین علت در تهران پلمب شد که با تعامل و گفت و گو میان صنوف به مدل و فرایندی برای اخذ مجوز رسیدند و فعالیت این مراکز دوباره ادامه یافت.
وی گفت: در مشهد نیز در صدد رسیدن به تفاهم و توافق صنوف در این زمینه هستیم.
کافه کتاب آفتاب در مشهد هشت سال سابقه فعالیت دارد.
7496 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.