اخبار مرتبط

امید جهانخواه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صادرات کالا از این استان طی مدت مشابه سال قبل یک میلیون و 384 هزار تن به ارزش یک میلیارد و 212 میلیون دلار بود.
وی اظهار داشت: از کل ارزش صادرات کالا در هشت ماه امسال 6 میلیون و 522 هزار دلار از محل تجارت چمدانی و 43 میلیون و 783 هزار دلار از محل بازارچه های مرزی باجگیزان و دوغارون بود.
وی گفت: در این مدت 170 هزار تن کالا به ارزش 231 میلیون دلار از گمرکات و بازارچه های مرزی استان وارد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 12 درصد کاهش و از نظر ارزش یک دهم درصد افزایش داشت.
جهانخواه افزود: عمده کالاهای صادراتی در هشت ماه امسال زعفران، کف پوش، روغن های سبک و فرآورده های آن و عمده کشورهای مقصد صادرات، افغانستان، ترکمنستان، عراق و امارات متحده عربی بود.
وی اظهار داشت: عمده کالاهای وارداتی امسال نیز پنبه، برنج، واگن های روباز، واگن های باری سبک و سنگین غیر خودرو و عمده کشورهای مبدا، ترکیه، امارات متحده عربی، فدراسیون روسیه و آلمان بود.
وی گفت: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات کالا تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی در هشت ماه امسال مثبت و معادل یک میلیارد و 466 میلیون دلار بود.
ناظر گمرک خراسان رضوی افزود: در این مدت یک میلیون و 962 هزار و 180 مسافر از طریق گمرکات مرزی خراسان رضوی و فرودگاه مشهد تردد داشتند که از این تعداد 994 هزار و 214 نفر وارد کشور و 967 هزار و 966 نفر از کشور خارج شدند.
خراسان رضوی پنج گمرک در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون و مشهد و 2 بازارچه مرزی در تایباد در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد.
7489 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.