اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فرماندار قوچان در این نشست، تلفیق وقف و علم و فناوری را برای توسعه دانش حائز اهمیت دانست و گفت: در بسیاری از کشورها با بهره ‌گیری از فرهنگ وقف اما با نام های دیگر در حوزه علم و دانش پیشرفت ‌های فراوان داشته اند.
هادی رجایی نیا با اشاره به توان این شهرستان و وجود دانشگاه ‌ها و مراکز آموزش عالی متعدد و ظرفیت بسیار در این حوزه افزود: وقف باید در جلسات تخصصی به سوی امور توسعه و فناورانه علم و دانش هدایت شود و باید به سرمایه گذاری موقوفات در علوم دانش بنیان توجه ویژه ‌ای داشت.
وی اظهار داشت: مجموعه علمی و دانشگاهی در این شهرستان می ‌تواند به افزایش بهره ‌وری و ارزش افزوده موقوفات کمک کند.
وی با بیان اینکه آثار و برکات وقف برای همه روشن بوده و متولیان حوزه وقف خدمات بسیار در جامعه انجام داده اند گفت: یکی از مهمترین نمادهای وقف در حوزه عزاداری برای حضرت امام حسین (ع) است و تصویر امروز محرم و صفر مدیون واقفان نیک اندیش می باشد.
فرماندار قوچان افزود: نگاهی که در گذشته به موقوفات بوده برای توسعه وقف های جدید در زمان حال نیز باید ادامه یابد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قوچان نیز با بیان اینکه وقف یک موضوع جاری است و ارتباط تنگاتنگ با مصالح عمومی دارد گفت: باید ضمن حفظ و حراست و عمل امینانه به نیات واقفین در موقوفات گذشته نسبت به نیاز های روز، موقوفات جدید ایجاد کرد.
حجت الاسلام سید عبدالحمید رحمانی یکی از وقفیات مورد نیاز در جامعه را وقف در زمینه علم و فناوری و حمایت از نخبگان دانست و افزود: وقف علم و فناوری، وقف برای ارتقای سطح علم ، فناوری و رفاه با استفاده از تفکر نیروهای خلاق، مبتکر و کوشاست.
وی اظهار داشت: برای رفع موانع و مشکلات در حوزه تولید علم و جنبش نرم افزاری و حمایت های مالی و معنوی از ظرفیت های مستعد، نخبگان و نوآوران می ‌توان از نیات خیرین در این زمینه استفاده کرد تا سرمایه مادی به سرمایه انسانی و ماندگار تبدیل شود.
شهرستان 180 هزار نفری قوچان در 137 کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.
7501 / 6053
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.