اخبار مرتبط

سید جواد حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این جمعیت مسافران مشهدالرضا را شامل زائران پیاده با 9 درصد و سایر زائران با 10 درصد رشد نسبت به گارسال اعلام و بیان کرد: تعداد کاروانهای زائران پیاده رضوی هم از دو هزار و 300 کاروان پارسال به چهار هزار و 890 کاروان امسال با دربرگیری 435 هزار و 892 زائر افزایش یافت.
وی ادامه داد: از مجموع زائران مشرف شده در ایام دهه پایانی ماه صفر امسال به مشهد 91.6 درصد به صورت سواره و 8.4 درصد پیاده به این شهر سفر کردند. همچنین از مجموع زائران سواره 14 درصد توسط حمل و نقل عمومی و جاده ای، 3.3 درصد با هواپیما،5.7 درصد از طریق راه آهن و حدود 77 درصد نیز با وسیله شخصی به مشهد آمدند.
جانشین ستاد دهه آخر صفر خراسان رضوی همچنین گفت: علاوه بر مردم خراسان رضوی 11 استان کشور در برپایی ایستگاههای صلواتی اسکان و پذیرایی از زائران رضوی در سطح این استان سنگ تمام گذاشتند که شایسته تقدیر است.
وی افزود: در این چارچوب 165 ایستگاه اسکان و پذیرایی میقات الرضا توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، 319 ایستگاه صلواتی در جاده های بین راهی و 512 ایستگاه نیز در داخل شهر مشهد با تمام توان به استقبا ، پذیرایی و اسکان خیل عظیم زائران دهه آخر صفر همت گماشتند.
حسینی ادامه داد: در کنار این ایستگاهها امسال نقش مردم در ارتقای فرهنگ میزبانی و پذیرایی از زائران مؤثرتر و پر رنگتر از همیشه بود بطوری که 32 نوع خدمت توسط مردم داوطلب و مشتاق به زائران دهه آخر صفر در خراسان رضوی ارائه شد.
وی همچنین گفت: در قالب نشستی با حضور همه دست اندرکاران آیینهای اربعین و دهه آخر صفر آسیب شناسی خدمت رسانی به منظور ارتقای بیشتر خدمات در سالهای آتی برگزار خواهد شد تا ارائه خدمات و برنامه ریزیها برای سالهای آینده با کیفیت بیشتری صورت گیرد.
7496/1858
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.